Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Poznajcie Wiktorię Rupar i Szymona Michałowskiego – parę przemyślan, którzy jako pierwsi w historii naszego miasta awansowali do najwyższej krajowej klasy tanecznej „A” w stylu standardowym!

12 grudnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji Kolna odbyła się 47. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Prof. Mariana Wieczystego. Tegoroczne zawody –  ze względu na panującą epidemię i związane z nią obostrzenia – rozegrane zostały bez udziału publiczności. Nie znaczy to jednak, że wydarzeniu nie towarzyszyły niesamowite i niezapomniane emocje.

 

zdjęcie Wiktorii Rupar i Szymona Michałowskiego wraz z trenerem na ściance z napisami Polskie Towarzystwo Taneczne

 

W tanecznych zmaganiach o najwyższe trofea tego wyjątkowego memoriału udział wzięli również przemyślanie. Wiktoria Rupar i Szymon Michałowski – para na co dzień szlifująca kunszt pod okiem trenerów klubu MDance Przemyśl Jakuba Furmana, Hani Kolano i Macieja Dudy – w klasie „B” w stylu standardowym uplasowała się na 5. miejscu w stawce 43 par z całej Polski prezentując w finale trzy tańce. Była to historyczna chwila dla przemyskiego tańca, bowiem tym samym Szymon i Wiktoria jako pierwsi tancerze z grodu nad Sanem awansowali do najwyższej krajowej klasy tanecznej „A” w stylu standardowym.

Wielkość ich sukcesu mnoży fakt, iż Szymon, kiedy w czerwcu tego roku zaczynał tańczyć z Wiktorią w parze, posiadał jeszcze klasę „D” (!).

 

Serdecznie gratulujemy Wiktorii i Szymonowi oraz ich trenerom, a jednocześnie życzymy samych zwycięstw i wielu pięknych chwil na parkietach całego świata.

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Maciek Duda na Facebooku

Wersja XML