Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowe mieszkania w Przemyślu. Inwestycja powstanie w ramach rządowego projektu „Mieszkanie dla Rozwoju” [WIDEO]

Dziś (24 bm.) w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa, podczas której Minister Michał Cieślak, Wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka oraz Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun podpisali porozumienie określające ramy współpracy Krajowego Zasobu Nieruchomości i Gminy Miejskiej Przemyśl w zakresie realizacji inwestycji mieszkaniowej na terenie nadsańskiego miasta.

 

Rzeczona inwestycja to nowoczesne budynki wielorodzinne, w których będzie około 90 mieszkań - a nawet ponad 160 w kolejnych etapach inwestycji. Jak poinformował Członek Rady Ministrów Michał Cieślak, będą to obiekty wybudowane w nowoczesnych technologiach, a ich powstanie zostanie dofinansowane w ramach programu budownictwa mieszkaniowego „Mieszkanie dla rozwoju".

 

widok sali narad w Urzędzie Miejskim z uczestnikami

 

- Przemyśl to kolejny przystanek na rządowej mapie budowy mieszkań i wsparcia samorządu lokalnego. „Mieszkanie dla Rozwoju” to rządowy program, który skierowany jest do młodych małżeństw i osób, które nie stać jeszcze na własne mieszkanie lub nie posiadają zdolności kredytowej – powiedział M. Cieślak. - Dobre warunki do życia, rozwój gospodarczy i praca - to są  priorytety rządu Premiera Mateusza Morawieckiego – dodał minister.

 

Jak podkreślił Członek Rady Ministrów – wtorkowe spotkanie, to również przykład dobrej współpracy rządu z samorządowcami. Co ważne - to współdziałanie dotyczy jednego z największych wyzwań́ obecnej kadencji, jaką z całą pewnością jest mieszkalnictwo. - Musimy tworzyć doskonałe warunki do życia dla przyszłych pokoleń, zwłaszcza w tych regionach, które dziś́ się̨ wyludniają̨. Budowa mieszkań́ ma ogromny wpływ na gospodarkę̨, jest również̇ kluczowym elementem polityki prorodzinnej – podkreślił minister M. Cieślak.

 

Prezydent Wojciech Bakun, Minister Michał Cieślak, Wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka za stołem prezydialnym. W tle banery promocyjne

 

W założeniu, inwestycja ma powstać na działce przy ulicy Bakończyckiej, w pobliżu ścisłego centrum miasta.

 

 

- Naszemu miastu od dawna doskwiera deficyt na rynku mieszkań. Na listach oczekujących każdego roku widnieje setki rodzin. Liczymy na to, iż podpisane dzisiaj porozumienie jest krokiem w kierunku odwrócenia tej sytuacji.  Dzisiejsze spotkanie stanowi zarzewie dobrych zmian w nadsańskim grodzie. Mam nadzieję, że z sukcesu naszej współpracy cieszyć się będą nie tylko ci przemyślnie, którzy zamieszkają w nowych „M”, ale również lokalni przedsiębiorcy – między innymi właściciele oraz pracownicy firm budowlanych i wykończeniowych. Chciałbym, aby program, któremu dziś otwieramy drzwi sprawił, że młodzi ludzie, mając do dyspozycji atrakcyjne cenowo mieszkania, będą chcieli tutaj żyć, pracować i zakładać rodziny. My zaś ze swojej strony zapewniamy, iż zrobimy wszystko, aby pomysł wspólnej budowy mieszkań z Krajowym Zasobem Nieruchomości zakończył się sukcesem. Będzie to bowiem nie tylko sukces  miasta, ale przede wszystkim jego mieszkańców. Przemyślan, którzy chcą tu być, tu się rozwijać i tutaj tworzyć nową, lepszą rzeczywistość – powiedział Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

 

Podpisana dziś umowa jest jedną z wielu podobnych w całym kraju. Jak informuje Krajowy Zasób Nieruchomości - podpisane porozumienia dotyczą̨ gruntów o powierzchni ponad 435 hektarów, na których docelowo może powstać nawet 17 tysięcy mieszkań. Już w przyszłym roku rozpoczną̨ się̨ procedury wyłonienia wykonawców.

 

Uczestnicy spotkania w sali narad Urzędu. Prezydent Wojciech Bakun  i Wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka ściskają sobie ręce

 

Rządowy Program „Mieszkanie dla Rozwoju” oferuje przystępne cenowo mieszkania na wynajem z opcją stopniowego dojścia do własności lokum. Oznacza to, że najemca wraz z ratami czynszu może spłacać dojście do własności lokalu, w którym mieszka. Ponieważ̇ celem programu „Mieszkanie dla Rozwoju” nie jest zysk, mieszkania te będą w bardzo atrakcyjnych cenach, a opłaty eksploatacyjne mają być niższe ze względu na nowoczesne technologie budowlane. 

 

 

Spotkanie, podczas którego Minister Michał Cieślak, Wiceprezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Michał Sroka oraz Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun sygnowali umowę o współpracy, swoją obecnością zaszczycili również m.in.: Posłowie na Sejm RP Marek Kuchciński, Marek Rząsa, Teresa Pamuła i Tadeusz Chrzan, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch, Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży, Przewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Maciej Kamiński, Skarbnik Miasta Monika Czuryk.

 

film zrealizowany przez PTK TOYA - brak napisów

film zrealizowany przez PTK TOYA - brak napisów

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Witold Wołczyk

film: PTK TOYA

Wersja XML