Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powszechny Spis Rolny 2020

Od 1 września do 30 listopada Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Powszechny Spis Rolny, który obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. 

 

Udział w nim jest obowiązkowy – rolnicy mogą dokonać samospisu w internecie, ale ci, którzy tego nie zrobią, nie mogą odmówić udzielenia informacji rachmistrzom w bezpośrednich wywiadach. Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych, które będą poparte analizą wiarygodnych danych dostarczanych przez statystykę publiczną. Wyniki spisu będą też wykorzystane w negocjacjach z Komisją Europejską w sprawie programów wsparcia dla polskiego rolnictwa.

 

 

spis pasek.jpeg

 

WAŻNE INFORMACJE:

 

 

 • Historia rolnictwa w gminie miejskiej Przemyśl – Powszechny Spis Rolny [FILM]

  psr.png
  Od 1 września do 30 listopada Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Powszechny Spis Rolny, który obejmuje wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. 
  Data publikacji: 12-11-2020 09:49
 • Powszechny Spis Rolny: Spisałeś się przez Internet? Weź udział w loterii i zdobądź jedną z setek nagród!

  Ulotka informująca o nagrodach dla biorących w Spisie Rolnym
  Spisałeś się przez Internet? Weź udział w loterii i zdobądź jedną z setek nagród.
  Data publikacji: 14-10-2020 09:22
 • Uwaga! Rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady telefoniczne w Powszechnym Spisie Rolnym 2020

  Informacja o numerach infolinii
  W ten sposób pomagają rolnikom wypełnić obowiązek spisowy. Zakres pytań w wywiadzie telefonicznym jest taki sam jak w formularzu do samospisu dostępnym na stronie spisrolny.gov.pl.
  Data publikacji: 22-09-2020 08:45
 • Rolniku, spisz się!

  250x250.png
  Od 1 września do 30 listopada Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Powszechny Spis Rolny, który obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju.  Udział w nim będzie obowiązkowy – rolnicy mogą dokonać samospisu w internecie, ale ci, którzy tego nie zrobią, nie mogą odmówić udzielenia informacji rachmistrzom w bezpośrednich wywiadach. Wyniki spisu rolnego pozwolą na wieloprzekrojowe scharakteryzowanie polskiego rolnictwa i ukazanie zmian, jakie w nim zaszły w ostatnim dziesięcioleciu. Pomogą władzom i przede wszystkim polskim rolnikom w podejmowaniu trafnych decyzji strategicznych, które będą poparte analizą wiarygodnych danych dostarczanych przez statystykę publiczną. Wyniki spisu będą też wykorzystane w negocjacjach z Komisją Europejską w sprawie programów wsparcia dla polskiego rolnictwa.
  Data publikacji: 18-08-2020 11:45
 • Spis rolny 2020: Ruszył nabór na rachmistrzów terenowych

  WZÓR plakat rachmistrz kopia pani-gł.jpeg
  Spis rolny jest jedynym badaniem statystycznym dostarczającym szerokiego zakresu informacji o gospodarstwach rolnych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju. Dane ze spisu są wykorzystywane do oceny zastosowanych i kreowania nowych narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej.
  Data publikacji: 17-06-2020 09:11
Wersja XML