• SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ola Makar z brązowym medalem Mistrzostw Polski

10 i 11 października br. w Grodzisku Mazowieckim odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaków w tenisie stołowym. Na starcie stanęły najlepsze 64 Żaczki z całego kraju.

Podczas zwodów świetnie spisała się Aleksandra Makar (MLKS Nurt Przemyśl). Przemyślanka w grze podwójnej, w parze z zawodniczką Leną Rucińską (WEL Lidzbark Welski) zdobyły brązowe medale Mistrzostw Polski. W drodze do strefy medalowej pokonały kolejno zawodniczki: w 1. rundzie Zuzannę Kmiecik (Top Spin Szczecin) - Martynę Falkowską (Chrobry Międzyzdroje), w 2. rundzie 1/8 Nikolę Ratajczyk (Cukrownik Chybie) - Anastazję Malinowską (KS Mysław), w ćwierćfinale Agatę Krause (Emdek Bydgoszcz) - Wanessę Kulczycką (Gorzowia Gorzów Wlkp). W półfinale uległy Emilii Twardawie (Czechowice Dziedzice) - Marii Łakomie (HeksaNiedzwica Duża).

Brak opisu obrazka

Warto nadmienić, że to pierwszy medal młodej przemyślanki o randze Mistrzostw Polski. Ola w Grodzisku Mazowieckim startowała również w grze pojedynczej. W 1. rundzie 1/32 wygrała z Wiktorią Kocik (Dwójka Rawa Mazowiecka), natomiast w 2. rundzie 1/16 przegrała z Julią Czają (MRKS Gdańsk).

Aleksandra zakończyła zawody na wysokim 17. miejscu, wygrywając z Zuzanną Kwaśniewską (ULKS Barcin). Ola Makar, podopieczna trenera Zdzisława Bodnara ma za sobą znakomite starty w Grand Prix Polski i Mistrzostwach Polski, które dają jej aktualnie 5. miejsce w Polsce i prawo startu w 1. Grand Prix Polski Żaków, który odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 15-17 stycznia 2021 r.