Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dumni z Ewangelii – Dumni z Polski – niezwykły projekt Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej [FILM]

W imieniu Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia filmu zatytułowanego „Dumni z Ewangelii – Dumni z Polski”.

 

 

Ów niezwykły projekt, ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 oraz w trosce o bezpieczeństwo młodzieży, zrealizowany został w systemie zdalnym. Mimo tego w filmie odnajdujemy prawdziwą pasję, radość i dumę. Głównymi powodami do zrealizowania tego projektu były dwa, bardzo ważne jubileusze. Oba świętujemy w tym roku. To setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II oraz stulecie Bitwy Warszawskiej.

 

Premiera filmu „Dumni z Ewangelii – Dumni z Polski” odbyła się na mediach społecznościowych Diakonii Muzycznej Archidiecezji Przemyskiej 1 września br., w samo południe – czyli gdy „Na Anioł Pański biją dzwony…”.

W programie udział wzięli m.in.: narrator – Dariusz Kowalski (znany aktor filmowy i teatralny), Diakonia Muzyczna i Diakonia Tańca Uwielbienia Archidiecezja Przemyskiej, Zespół Wokalny Soul oraz świadkowie wiary – dumni z Ewangelii i z Polski.

 

Program wydaje się być dobrym materiałem do promowania uniwersalnych wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Zapraszając do zapoznania się z projektem „Dumni z Ewangelii – Dumni z Polski”, tym samym prosimy o udostępnianie go na stronach internetowych, profilach, w środowiskach szkolnych, akademickich i eklezjalnych – zachęcają na stronie Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej ks. Tadeusz Biały i dr Monika Brewczak.

 

 

My również przyłączamy się do zaproszenia. Miłego oglądania!

 

tekst: Agata Czereba

Wersja XML