Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dni Erasmusa 2020 w przemyskiej "Jedenastce"

W dniach 15 do 17 października 2020 Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Jordana w Przemyślu obchodzić będzie Dni Erasmusa – Erasmus Days.

 

Od 2003 roku szkoła korzysta z funduszy unijnych na realizację projektów Socrates – Comenius – Erasmus. W ciągu tych lat współpracowała ze szkołami w 19 krajach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wyjeżdżali na wymiany, odbywali jobshadowing (obserwację, poszukiwanie dobrych praktyk) lub kursy językowe i metodyczne. W Przemyślu szkoła gościła nauczycieli i uczniów dzieląc się doświadczeniem i pokazując miasto i okolicę. Chętny do współdziałania, otwarty na zmiany i innowacje zespół nauczycieli, wspierany przez dyrekcję był i jest gwarancją sukcesu projektów. Szkoła może też liczyć na pomoc rodziców. Ich entuzjazm, otwartość i chęć przyjęcia dzieci z różnych krajów, sprawia, że niemal co roku szkoła staje się miejscem międzynarodowego spotkania.

 

W tym roku z powodu pandemii szkoła musiała przedłużyć czas trwania jednego projektu i realizuje obecnie trzy projekty o łącznej wartości 107.449,00 euro. Są to Erasmus + KA2 „ Drop of Water – Reflection of Cultures”,  Erasmus + KA2 „ Climate Heroes – Let`s Save the Planet!” i Erasmus + KA1 „ Aktywna Jedenastka w Europie – Europa w Jedenastce” . Autorem i koordynatorem projektów jest pani Małgorzata Łupicka.

 

Świętując Dni Erasmusa w szkole odbędzie się video-konferencja z partnerami projektów oraz wystawa prac uczniów i zdjęć wykonanych na przestrzeni lat.

 

 

Wersja XML