Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

[AKTUALIZACJA] Budżet Obywatelski 2021 – głosowanie zakończone. Czas na liczenie głosów

O północy, 22 września br., rozpoczęło się wielkie głosowanie na projekty, zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla. Głosować można było drogą elektroniczną – za pośrednictwem miejskiej strony internetowej albo tradycyjnie. Karty oraz urna do głosowania czekały na przemyślan w holu Urzędu Miejskiego oraz – w wybranych dniach – w punktach strategicznych na największych osiedlach w mieście.

 

Budżet Obywatelski 2021 okazał się być pod wieloma względami rekordowy. Podczas żadnej z wcześniejszych edycji nie odnotowaliśmy tak dużej ilości zgłoszeń. Ostatecznie, po przeprowadzeniu weryfikacji projektów, a następnie po rozpatrzeniu odwołań dotyczących wstępnie odrzuconych projektów, do „rundy finałowej” zakwalifikowało się osiemdziesiąt najlepszych pomysłów.

 

Brak opisu obrazka

 

Podzielono je na trzy kategorie i… ruszyło głosowanie. Przez 20 dni można było oddawać głosy na wybrane przez siebie propozycje. Każdy z mieszkańców mógł wybrać aż trzy ulubione projekty – ale tylko po jednym z każdej kategorii.

 

Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze w ostatnim dniu głosowania byliśmy zasypywani pytaniami na temat możliwości oddania głosu. Rano w poniedziałek, 12 października br., w „małej” sali narad przemyskiego magistratu odbyło się uroczyste otwarcie urny z formularzami, na których wyrażali Państwo swoje zdanie na temat projektów, a które powinny zostać zrealizowane.

 

Brak opisu obrazka

 

Głosów oddanych na kartach, jak i tych, które złożone zostały za pośrednictwem strony  internetowej przemysl.pl jest naprawdę sporo. Przed koordynującym prace przy Budżecie Obywatelskim Biurem Prezydenta Miasta niełatwe wyzwanie. Pracownicy biura mają trzy dni na zweryfikowanie i przeliczenie wszystkich głosów. A już w najbliższą środę, 14 października br., poznamy zwycięzców! Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na konferencję prasową Prezydenta Miasta Przemyśla, podczas której ogłoszone zostaną wyniki głosowania.

 

Brak opisu obrazka

 

Relacja z konferencji „na żywo” transmitowana będzie na profilu Przemyskiego Serwisu Informacyjnego na Facebooku. Rozpoczęcie – punktualnie o godzinie 11.00. Do zobaczenia.

 

[AKTUALIZACJA - 14 października 2020 r. g. 7.29]

Konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla - wstępnie zaplanowana na godzinę 11.00 - odbędzie się o godzinie 14.00. Relację "na żywo" z konferencji będzie można obejrzeć na profilu Przemyskiego Serwisu Informacyjnego na Facebooku. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy do śledzenia relacji.

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Wersja XML