Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Ola Makar – niezwykle utalentowana młoda pingpongistka z Przemyśla dwukrotną mistrzynią Podkarpacia!

W niedzielę, 27 września br. w Nowej Sarzynie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Podkarpacia Żaków w tenisie stołowym. Prawo do startu w wydarzeniu otrzymało 32 najlepsze zawodniczki i 32 najlepszych zawodników z województwa. Podczas zawodów fenomenalnie spisała się reprezentująca miasto nad Sanem, zawodniczka MLKS Nurt Przemyśl Aleksandra Makar, która zdobyła dwa złote medale w grze pojedynczej i podwójnej i tym samym została dwukrotną mistrzynią województwa podkarpackiego.

 

Brak opisu obrazka

 

Ola, podopieczna trenera Zdzisława Bodnara, posiadająca limit ogólnopolski w drodze do pierwszego miejsca, w grze pojedynczej pokonała kolejno zawodniczki: w ćwierćfinale - Lenę Gac (Olimp Łęki Dukielskie) oraz w finale - Amelię Kramek (Gim Tim 5 Stalowa Wola). Natomiast w grze podwójnej, w parze Weroniką Skórą z UKS Niedźwiada Dolna pokonały kolejno zawodniczki: w ćwierćfinale Nicolę Chmiel i Celinę Klocek (Arka Łętownia), w półfinale Zuzannę Życzyńską (Gim Tim 5 Stalowa Wola) i Lenę Gac (Olimp Łęki Dukielskie), a w finale Amelię Kramek (Gim Tim 5 Stalowa Wola) i Milenę Szarek (Olimp Łęki Dukielskie).

 

Brak opisu obrazka

 

Tymi wspaniałymi występami Ola zapewniła sobie start w Mistrzostwach Polski Żaków w grze pojedynczej i podwójnej, które odbędą się w dniach 10-11 października br. w Grodzisku Mazowieckim.

 

Brak opisu obrazka

 

W Mistrzostwach Podkarpacia wśród chłopców bardzo dobrze grał Wiktor Iwaniuch (MLKS Nurt Przemyśl), który był o krok od zdobycia medali w grze pojedynczej i podwójnej. Wiktor w grze pojedynczej wygrał z zawodnikami: Jakubem Hubką, Pawłem Goleniem i Bartoszem Stańko, natomiast mimo bardzo wyrównanej partii o wejście do strefy medalowej przegrał z Szymonem Kozakiem i ostatecznie zajął wysokie 5. miejsce w województwie. W grze podwójnej przemyślanin grał z Szymonem Ciborowskim (Kępa Dębica). W pierwszej rundzie wygrali, niestety ulegli w ćwierćfinale, kończąc grę w przedziale na 5-8 miejscu.

 

Naszym fantastycznym sportowcom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy znakomitego występu, dziękujemy za nieopisane emocje i mocno trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa!

 

Brak opisu obrazka

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: MLKS Nurt Przemyśl

Wersja XML