Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Trzecie warsztaty z cyklu „Safe City – bezpieczne miasto Przemyśl"

Szkolący urzędników i mieszkańców eksperci z firmy SmartFactor zgodnie z planem zaprosili 24 i 25 września kolejną grupę mieszkańców na warsztaty w ramach projektu „Safe City – bezpieczne miasto Przemyśl, jako element koncepcji Smart City”. Tym razem byli to przedstawiciele służb i instytucji, które mają bezpośredni wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo w naszym mieście. Policjanci, funkcjonariusze straży miejskiej i straży pożarnej, przedstawiciele spółek miejskich nie tylko poznawali pozytywne przykłady rozwiązań z innych miast w Polsce i na świecie, ale podczas warsztatów starali się zidentyfikować wyzwania, które stoją przed miejskimi instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i przedstawiali rozwiązania, które mogą zaradzić problemom.

Bezpieczeństwo energetyczne miast, efektywne zarządzanie drogami i infrastrukturą w pasie drogi, efektywne wykorzystywanie gromadzonych, różnorodnych danych - to tylko niektóre z wielu zagadnień, w których szkoliła się ta grupa uczestników warsztatów. Podczas spotkania eksperci Sergiusz Parszowski, Szymon Ciupa, dr Rafał Batkowski przedstawiali szereg konkretnych przykładów zagrożeń dla bezpieczeństwa miasta i jego mieszkańców, od tych najgłośniejszych jak awaria Oczyszczalni Ścieków Czajka w Warszawie, czy "Blackout" w Szczecinie (awaria linii energetycznej). Podobnie jak w poprzednich warsztatach przekazywana wiedza i wspólnie wypracowywane wnioski dotyczyły różnych dziedzin związanych nie tylko z bezpieczeństwem publicznym, ale także zdrowotnym, komunikacyjnym, czy infrastruktury.

Brak opisu obrazka

Przypomnijmy, że zarówno warsztaty, jak i ankieta która wkrótce zostanie przeprowadzona, służą wypracowaniu konkretnych wniosków i rekomendacji, które znajdą się w raporcie Safe City Przemyśl. W raporcie znajdzie się diagnoza poziomu bezpieczeństwa Przemyśla, ocena porównawcza bezpieczeństwa w Przemyślu wobec innych miast, tutaj również znajdzie się ocena bezpieczeństwa dokonana przez uczestników warsztatów – zarówno urzędników, jak i mieszkańców.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

 

Wersja XML