Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyprawa dla przyszłości

Już wyruszyli i chcą pokonać kajakiem 1 400 kilometrów Sanem, Wisłą, Brdą, Kanałem Bydgoskim, Notecią, Wartą, Odrą, aż do morza Bałtyckiego. Jednym z uczestników wyprawy jest Mariusz, który jest osobą niedowidzącą i niesłyszącą. Celem wyprawy kajakowej „Przemyśl - Osieki 2020 jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych.

Mariusz jest w stanie przepłynąć kajakiem rzeki Polski, pokonując przy tym ponad tysiąc kilometrów, ale na co dzień nie jest w stanie pokonać ludzkich uprzedzeń. Pomimo jego zaangażowania, kreatywności, pracowitości przez 14 lat nie mógł znaleźć pracy, ponieważ pracodawcy patrzyli na niego tylko przez pryzmat niepełnosprawności, a nie jego możliwości.

Brak opisu obrazka

Poprzez relacje z wypraw uczestnicy chcą także pokazać bogactwo Polskiej przyrody - różnorodność lasów oraz zmienność rzek, które będą przemierzać. Zmiany klimatu, które niezaprzeczalnie następują mogą na zawsze odmienić krajobraz rzek, być może to ostatni moment żeby pokazać piękno natury i inspirować ludzi do zmiany postawy wobec środowiska. Uczestnicy wyprawy chcą również pokazać, że we współczesnym świecie istnieje inna forma połączenia pomiędzy ludźmi niż ta wirtualna przez blogi, profile, wiadomości. Przeżycie przygody, pokonywanie trudności codziennych, wspólny zachwyt- to czynności, które tworzą prawdziwą wspólnotę i pozwalają zrozumieć drugiego człowieka.

Na przepłynięcie około 1300-1400 km, czyli całej trasy zaplanowane jest 30 dni.

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

 

Wersja XML