Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nie nosisz maseczki lub przyłbicy? Licz się z karą! Wspólne działania policji, straży miejskiej i sanepidu

Wakacyjne rozluźnienie sprawiło, że część z nas najwyraźniej zapomniała o trwającej wciąż epidemii i związanych z nią obostrzeniach oraz obowiązku noszenia maseczki lub przyłbicy ochronnej. Dziś (7 sierpnia br.) przypominali o tym mundurowi, podczas wspólnych patroli z pracownikami sanepidu. Rozpoczęły się kontrole w przemyskich sklepach i sklepikach, galerii, a także na Rynku Starego Miasta.

 

 

Dziś przemyscy policjanci wspólnie z Państwową Stacją Sanitarno - Epidemiologiczną oraz Strażą Miejską przeprowadzili w naszym mieście wspólne działania, których głównym celem było sprawdzenie, czy przemyślanie - klienci i personel sklepów, kawiarni i restauracji -  stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa i czy zachowują odpowiedni, co najmniej 1,5-metrowy dystans społeczny.

 

Brak opisu obrazka

 

Działania Państwowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Przemyślu odbywały się przy wsparciu przemyskiej policji i straży miejskiej. Polegały one głównie na sprawdzeniu, czy klienci i personel stosują się do nakazu zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki, przyłbicy lub części odzieży. Sprawdzano też, czy sklepy posiadają odpowiednie oznaczenie przypominające klientom o konieczności zasłaniania ust i nosa. Kontrolerzy zwracali uwagę także na to, czy przy wejściu do sklepu dostępne są rękawiczki jednorazowe lub środki do dezynfekcji rąk. 

 

Brak opisu obrazka

 

Warto podkreślić, że podczas piątkowej kontroli w żadnym z obiektów nie stwierdzono naruszeń ograniczeń, nałożonych w związku z pandemią.

 

Pamiętajmy, że skuteczna walka z wirusem możliwa jest tylko poprzez mobilizację nas wszystkich. Przestrzeganie obowiązujących zasad i nakazów jest obowiązkiem, ale i głosem zdrowego rozsądku. Dlatego nieustannie apelujemy o rozwagę i dostosowanie się do wprowadzonych wytycznych.

 

Brak opisu obrazka

 

!!! Za niezakrycie ust i nosa grozi nam mandat w wysokości 500 złotych. Poza tym policjanci mogą skierować wniosek do sądu, który może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy złotych. Natomiast sanepid ma prawo nałożyć również karę w wysokości 30 tysięcy złotych.

 

 

publikacja i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML