Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

W Harcie nieopodal Dynowa powstanie pomnik 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920. Ty też możesz wesprzeć jego budowę

Mieszkańcy Harty obok Dynowa chcą upamiętnić walczących o naszą wolność bohaterów Bitwy Warszawskiej. Pomnik 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920 ma stanąć w samym sercu wsi, tuż przy strażackiej remizie. Bo to właśnie miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna była głównym pomysłodawcą przedsięwzięcia.

 

Wykonany z szarego granitu pomnik ma wyglądać imponująco. Będzie miał kształt łuku triumfalnego, zwieńczonego krzyżem Virtuti Militari. Na jednej z płyt pojawi się łaciński napis LIBERTAS INEASTIMABILIS RES EST, a na drugiej – ten sam, ale po polsku - WOLNOŚĆ JEST RZECZĄ BEZCENNĄ.

 

Brak opisu obrazka

 

I właściwie niemal wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Komitet Budowy Pomnika uzyskał wszystkie wymagane pozwolenia, Instytut Pamięci Narodowej zatwierdził treść napisów, mających znaleźć się na upamiętnieniu. Przygotowano kosztorys, rozpoczęto już nawet budowę fundamentów… Nadal brakuje jednak całej kwoty, która pozwoli ukończyć to zacne przedsięwzięcie.

 

W związku z powyższym członkowie Komitetu Budowy Pomnika oraz Wójt Dynowa Wojciech Piech zachęcają wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć finansowo budowę pomnika, do dokonywania symbolicznych wpłat. Poniżej podajemy numer konta, na który można wpłacać pieniądze. W imieniu inicjatorów projektu serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

Brak opisu obrazka

tekst: Agata Czereba

Wersja XML