Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Szlachetna Paczka poszukuje liderów i wolontariuszy

Nadszedł jeden z najważniejszych momentów dla SZLACHETNEJ PACZKI – poszukiwania Liderów i Wolontariuszy, bez których mądra pomoc dla potrzebujących nie będzie możliwa. To właśnie oni będą docierać do rodzin w potrzebie, samotnych seniorów czy dotkniętym przez los w prawie 700 lokalizacjach w całej Polsce, w tym m.in. w Przemyślu, po to by pomóc im wyrwać się z pułapki biedy, trudności i bezsilności i odzyskać godność. To nie tylko satysfakcja z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z działaniem projektowym, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych.

Stowarzyszenie WIOSNA jest organizacją powstałą w 2001 roku. Działa ona na terenie całej Polski, realizując takie programy jak SZLACHETNA PACZKA, czy AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI.  

Szlachetna Paczka od blisko 20 lat pomaga najbardziej potrzebującym, przywracając godność, marzenia i dając nadzieję na zmianę tym, którzy już dawno ją stracili. Szlachetna Paczka to nie jednorazowy prezent - to skuteczny, całoroczny i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.  

W ubiegłej edycji Szlachetna Paczka dotarła z pomocą do blisko 15 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Udało się to dzięki pomocy 9 500. wolontariuszy.

Brak opisu obrazka

Jak wygląda pomoc Szlachetnej Paczki  na Podkarpaciu? 

SZLACHETNA PACZKA działała obecnie w 29 rejonach. W grudniu Paczka połączyła 700 rodzin, 450 wolontariuszy i ponad 28 000 osób, które przygotowały paczki. Łączna wartość pomocy, jaką otrzymały rodziny, wynosiła 2 010 250 zł.  

Korzyści jakie daje współpraca z programami to: 

Brak opisu obrazka

Dominika  Giers 

Koordynator Regionalny Szlachetnej Paczki

Wersja XML