Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

„Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” – Biuro Programu Niepodległa zaprasza na bezpłatną wystawę (do pobrania)

Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą tematyce wojny polsko-bolszewickiej: „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa”. Zapraszamy wszystkich do korzystania!

 

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami.

Z przygotowanych plików wirtualnej wystawy może skorzystać każdy – wystarczy pobrać PDF i wydrukować je w dowolnej wielkości. Materiały zostały przygotowane w rozmiarze B1 (100 cm x 70 cm), jednak doskonałą jakość zachowują także w mniejszych formatach. Można ją wykorzystać na użytek własny, ale też na potrzeby instytucji kultury, jednostek samorządu terytorialnego, szkół czy organizacji pozarządowych.

 

Ekspozycja „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku. Planszom towarzyszy specjalny plakat promujący wystawę.

 

Brak opisu obrazka

 

Tematy plansz:

Zapraszamy do korzystania!

 

 

Pobierz swoją wystawę:

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” – wersja do druku (bez tzw. spadów)

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecia zwycięstwa” – wersja do druku (z tzw. spadami)

Wystawa „Bitwa Warszawska Stulecia zwycięstwa” – wersja „lekka” w .jpg

 

***

Wystawa to nie jedyny projekt Biura Programu „Niepodległa” realizowany w związku z obchodami stulecia wojny polsko-bolszewickiej. Po więcej informacji o inicjatywach zapraszamy na stronę niepodlegla.gov.pl.

 

Brak opisu obrazka

źródło: niepodlegla.gov.pl

Wersja XML