Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Woda w Sanie coraz niższa. Fala minęła Przemyśl

W ostatnich dniach przemyślanie z przerażeniem obserwowali sytuację związaną ze znacznym wzrostem poziomu wody w Sanie. Do tego stanu przyczyniły się występujące głównie na południu Polski intensywne, ciągłe opady deszczu oraz burze. Trudna sytuacja hydrologiczna trwała długie dwa dni. Na szczęście dziś (25 czerwca br.) poziom Sanu w Przemyślu spadł poniżej stanu alarmowego i wygląda na to, że stabilizujący się poziom wody wraz ze sprzyjającymi prognozami pogody zwiastują, iż mieszkańcy nadsańskiego grodu mogą wreszcie odetchnąć z ulgą.

 

Niebezpieczny poziom wody w Sanie utrzymywał się od minionego wtorku (23 bm.) W tym czasie Pracownicy Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego UM w Przemyślu przez całą dobę monitorowali sytuację w naszym regionie. Wszelkie siły – w tym służby mundurowe i ratownicze - oraz środki, którymi dysponuje miasto w każdej chwili były gotowe do natychmiastowego podjęcia działań ratowniczych oraz wsparcia naszych mieszkańców. Dość spokojny na co dzień San z dnia na dzień stał się wielką, wezbraną rzeką. Żywioł nie był tym razem przyczyną powodzi, wystąpiły jednak podtopienia. Dotknięte nimi zostały m.in. ogródki działkowe usytuowane przy ulicy Buszkowickiej  oraz w dzielnicy Wilcze. Zalana została też część ulicy Wilsona (odcinek znajdujący się pod mostem im. R. Siwca).

 

Woda w Sanie opada. Nie znaczy to jednak, że w pobliżu koryta rzeki jest już zupełnie bezpiecznie. Nadal apelujemy do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu nadbrzeża Sanu, o niezbliżanie się do wody oraz o niewchodzenie na schody prowadzące do brzegu.

O wszelkich niepokojących zmianach będziemy Państwa na bieżąco informować.

 

Brak opisu obrazka

tekst: Agata Czereba

zdjęcie: Grzegorz Karnas

Wersja XML