Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Powstają dwie inwestycje z Budżetu Obywatelskiego

Ruszyły prace przy realizacji dwóch inwestycji powstających w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2020 rok. Siłownia zewnętrzna powstaje na terenie Osiedla Salezjańskiego, a plac zabaw w pobliżu ul. Bakończyckiej.

Zaawansowane prace trwają przy budowie placu zabaw przy skrzyżowaniu ul. Bakończyckiej i ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego. Najmłodsi z terenu osiedla będą mogli już wkrótce korzystać m.in. z zestawu zabawowego, zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli i bujaków, na placu pojawią się także elementy małej architektury, czyli kosze ławki i stojak na rowery. Wartość całej inwestycji powstającej w formule "zaprojektuj i wybuduj" wg kosztorysu wyniesie 56 765 zł. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec czerwca br.

Kilka dni temu przekazany został także wykonawcy plac budowy siłowni zewnętrznej na Osiedlu Salezjańskim, zaplanowanej pomiędzy budynkiem przy ul. Bpa Glazera 40 i siedzibą II L.O. Całość zaplanowanych prac i dokumentacji zamknie się kwotą 34168,85 zł, a przewidywany termin zakończenia prac to 10 sierpnia br.

Siłownia plenerowa będzie przeznaczona dla użytkowników w różnych grupach wiekowych i będzie się składać z urządzeń służących aktywizacji ruchowej związanych z wypoczynkiem, zabawą i aktywną rekreacją. Znajdą się na niej urządzenia sprawnościowe takiej jak orbitrek, krzesła do ściągania i wyciskania, wioślarz, trenażer nóg, rowerek i narciarz. Towarzyszyć będzie im niewielka strefa relaksu dla dzieci. 

zdjęcie placu przy ulicy Glazera gdzie powstanie siłownia plenerowa.jpeg

zdjęcie placu przy ulicy Glazera gdzie powstanie siłownia plenerowa

tekst: Witold Wołczyk

zdjęcie: Wydział Rozwoju, Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych

Wersja XML