Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Coraz bliżej budowy fabryki mebli firmy Benix - relacja z konferencji prasowej Prezydenta Miasta [WIDEO, ZDJĘCIA]

19 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się konferencja prasowa Prezydenta Miasta Wojciecha Bakuna, któremu towarzyszyli Radna Rady Miejskiej w Przemyślu Monika Jaworska oraz przedstawiciele Benix – Style Furniture na czele z Bernardem Kaczorowskim – prezesem firmy.

 

 

Piątkowa konferencja była niejako podsumowaniem wielomiesięcznych rozmów z jednym z największych w kraju producentów mebli tapicerowanych. Końcem lutego br. po raz pierwszy informowaliśmy Państwa o planach właścicieli firmy Benix. Wstępnie wiązały się one z otwarciem w nadsańskim mieście szwalni obić tapicerskich, w której znalazłoby zatrudnienie około stu osób. Docelowo jednak, obok szwalni w Przemyślu miałaby powstać jeszcze jedna inwestycja wielkopolskiej firmy –  fabryka mebli, która angażowałaby do pracy nawet 600 osób.

 

1 czerwca br. zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w pomieszczeniach przy ulicy Jasińskiego w Przemyślu ruszyła szwalnia firmy Benix. Otwarcie zakładu odbyło się nieco później niż zakładano, bowiem panująca w kraju epidemia koronawirusa wymusiła przełożenie tego terminu.

 

Dziś (19 bm.) Prezydent Wojciech Bakun wraz z Prezesem Benix – Style Furniture opowiedzieli o planach dotyczących budowy fabryki, o tym, na jakim etapie są rozmowy na temat przedsięwzięcia i czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości.

 

 

Konferencja była transmitowana „na żywo” na Przemyskim Serwisie Informacyjnym. Dla wszystkich, którzy nie śledzili transmisji na facebooku, dołączamy wideo z zapisem spotkania. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji

 

 

fot. Agata Czereba (1).jpeg

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML