Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej - zaproszenie na wideokonferencję

Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje kolejną już edycję konferencji dla przedsiębiorców pn. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.

 

Brak opisu obrazka

 

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Rozwoju wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości organizuje kolejną już edycję konferencji dla przedsiębiorców pn. „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.

 

Brak opisu obrazka

 

Polski rząd uruchomił w ostatnich tygodniach bezprecedensową pomoc dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami epidemii – to tarcza antykryzysowa, w tym tarcza finansowa. Zapowiadane są kolejne działania. Przedsiębiorcy muszą tylko wybrać, która z oferowanych form pomocy jest dla nich najlepsza, ustalić, czy spełniają warunki do jej udzielenia i poprawnie o nią zaaplikować. Dlatego rusza właśnie cykl skierowanych do nich konferencji, podczas których każdy zainteresowany uzyska pełną, rzetelną i bezpłatną informację. Pierwsza z wideokonferencji odbędzie się już we wtorek 26 maja o godz. 13.00, a jej tematem będzie wsparcie dla branży turystycznej - „Pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej”.

 

Partnerami cyklu jest 10 instytucji publicznych, odpowiedzialnych za wybrane obszary pomocy dla firm: Ministerstwo Finansów, Krajowa Administracja Skarbowa, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Wybrani eksperci z tych instytucji będą rozmawiali o przygotowanych przez rząd rozwiązaniach osłonowych dla przedsiębiorców, a także o instrumentach, które mają być impulsem dla rozwoju gospodarki osłabionej pandemią. Co ważne, uczestniczący w wirtualnych spotkaniach przedsiębiorcy będą mogli w ich trakcie zadawać ekspertom pytania. Dodatkowo na ich pytania eksperci będą odpowiadali po każdym wydarzeniu w czasie dyżurów.

Podczas wirtualnych spotkań eksperci poruszą m.in. takie zagadnienia:

♦ rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;

♦ tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;

♦ zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;

♦ pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

 

Pełna informacja na temat cyklu, szczegółowy harmonogram i tematyka spotkań znajduje się na stronie: www.parp.gov.pl/tarcza.

Serdecznie zapraszamy całą branżę turystyczną do udziału w wideokonferencji poświęconej obszarowi turystyki.

 

Z poważaniem

Rafał Szlachta

Brak opisu obrazka

Wersja XML