Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyludniona przestrzeń Budapesztu w oczekiwaniu na gości z Podkarpacia

Któż z nas nie pamięta tętniącego życiem Budapesztu! Nawet ci, którzy jeszcze tam nie dotarli, widzieli zapewne filmy i zdjęcia promujące stolicę Węgier. To magiczne miasto przyciąga swoim niepowtarzalnym klimatem oraz urokiem. Liczne zabytki, zdobione fasady kamienic, urzekająca sceneria Starego Miasta. Rozrywka, kultura, sztuka, wino, zewsząd dobiegająca muzyka, taniec i śpiew, nadzwyczajna atmosfera... To wszystko nagle zatrzymało się w czasie, pozostawiając opustoszały krajobraz. Puste wzgórze Zamkowe, bezludna Baszta Rybacka, wymarły Plac Bohaterów... Wszystkie te miejsca z nadzieją oczekują przebudzenia, powrotu turystów i przywrócenia dawnej energii.

 

Brak opisu obrazka

                                                                                                                                                                 

Budapeszt zaczeka! – to przesłanie Budapeszteńskiego Centrum Festiwalowego i Turystycznego, kierowane zarówno do mieszkańców miasta, jak i wszystkich turystów, zmuszonych obecnie do pozostania w domach. Kampania zwraca uwagę na to, że tę niepowtarzalną atmosferę jesteśmy w stanie przywrócić jednej z piękniejszych stolic Europy, która cierpliwie zaczeka na renesans kultury i turystyki.  

 

Brak opisu obrazka

 

Dwa tygodnie temu Samorząd Stołeczny Miasta Budapesztu zapoczątkował z nami kampanię #Light4U!, przedstawiającą oświetlone puste okna hotelowe na znak, że Budapeszt czeka na gości. Obecnie, wraz z artystami występującymi w opustoszałym mieście, chcemy znów zapewnić wszystkich, że czekamy na Wasz powrót, bo to przecież Wy pomagacie nam uczynić miasto uroczym i wyjątkowym.  

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego materiału filmowego wyreżyserowanego przez Zoltána Végh Vozó,  w którym muzyka i taniec przeplatają się z krajobrazem tego pięknego, niestety obecnie wymarłego, miasta. Film powstał przy udziale choreografa Jánosa Feledi i wybitnego cymbalisty Miklósa Lukácsa, w nadziei, że zagrożenie, w obliczu którego stanął cały świat, minie wkrótce, pozwalając wszystkim na opuszczenie domów, przywracając im radość i energię oraz chęć powrotu do stolicy naszych Bratanków.

 

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML