Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Oszuści próbowali wyłudzać pieniądze „na żołnierza WOT”

Od kilku dni Wojska Obrony Terytorialnej prowadzą pierwszą w historii ogólnopolską operację przeciwkryzysową pod kryptonimem „ODPORNA WIOSNA” (RESILIENT SPRING). Główne obszary działań w walce z koronawirusem, jakie prowadzą Wojska Obrony Terytorialnej to dostarczanie żywności i leków, wsparcie służb sanitarnych i samorządu terytorialnego, współpraca z ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, wsparcie rodzin personelu medycznego, kombatantów, osób starszych i przebywających w kwarantannie, oddawanie krwi oraz infolinia psychologiczna.

NIESTETY nawet w czasie kiedy wszystkie służby realizują swoje zadania w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli nie brakuje osób, które swoimi działaniami próbują wykorzystać osoby potrzebujące - narażając głównie osoby starsze i wymagające pomocy na utratę środków finansowych przez OSZUSTÓW.

Dlatego Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Przemyślu INFORMUJE! W chwili obecnej żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej nie realizują, żadnych zadań z zakresu pomocy społecznej na terenie miasta Przemyśla! W przypadku skierowania do pomocy Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Przemyślu żołnierzy WOT mieszkańcy miasta Przemyśla zostaną o takim fakcie powiadomieni w sposób zwyczajowy.

Wszystkie przypadki wyłudzenia na „Żołnierza OT” należy zgłaszać na Komendę Miejską Policji w Przemyślu tel. 112 lub Placówkę Żandarmerii Wojskowej w Przemyślu tel. 261 171 854 lub do Naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Oficera Łącznikowego 34 batalionu lekkiej piechoty tel. 0166752087.

Jednocześnie informujemy. Żołnierze WOT wykonujący zadania w ramach przeciwdziałania pandemii koronawirusa, w tym wsparcia kombatantów i osób starszych wyróżniają się następującymi detalami: na lewym ramieniu oznaka „Polski Walczącej” wraz z mottem „Zawsze gotowi, zawsze blisko”; oliwkowy beret; mundur żołnierza Wojska Polskiego. Tożsamość żołnierzy WOT można również potwierdzić książeczką wojskową z nazwiskiem i zdjęciem żołnierza.

Brak opisu obrazka

Wersja XML