Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koronawirus - Komunikaty

 WAŻNE KOMUNIKATY DOTYCZĄCE AKTUALNEJ SYTUACJI:

 

 • Jesteś świadkiem przemocy? Możesz pomóc, nie wychodząc z domu!

  Brak opisu obrazka
  Okres izolacji to dla części Polaków prawdziwy koszmar. Dotychczas w wielu domach małżonkowie przez większość tygodnia mijali się w drzwiach, wymieniali niezbędnymi informacjami. W weekend każde było pochłonięte swoimi obowiązkami. Okazji by wejść na „kurs kolizyjny” nie było zbyt wiele. Aktualna sytuacja diametralnie zmieniła dotychczasowy porządek. Konieczność pracy z domu, nieustanne przebywanie ze sobą często na niewielkim metrażu, brak stałych kontaktów z osobami z zewnątrz oraz niepewność potęgują frustrację, która często objawia się agresją.
  Data publikacji: 06-07-2020 14:38
 • Apel do pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Jakiś czas temu informowaliśmy Państwa o poluzowaniu niektórych obostrzeń związanych z panującą w naszym kraju epidemią koronawirusa SARS-CoV-2. Dotyczyły one m.in. zasad podróżowania komunikacją miejską. Poza zwiększeniem limitów dotyczących dozwolonej liczby osób w komunikacji miejskiej, od 25 maja przywróciliśmy również możliwość zakupu biletu u kierowcy autobusu.
  Data publikacji: 25-06-2020 10:38
 • Izolacja stała się koszmarem – dramat rodzin z problemem alkoholowym. Gdzie szukać wsparcia?

  Brak opisu obrazka
  Ci, którzy przed wybuchem epidemii rozpoczęli terapię współuzależnienia w poradni, mają możliwość jej kontynuowania. W związku z ograniczeniami zalecane są rozmowy online lub telefoniczne. Szczegóły można uzyskać, kontaktując się z właściwą placówką.
  Data publikacji: 23-06-2020 15:21
 • Fabryka Czekolady niczym z powieści Roalda Dahla? Takie rzeczy tylko w podprzemyskich Wapowcach! #WspieramyLokalsów

  Brak opisu obrazka
  Okazuje się, że niełatwy dla przedsiębiorców czas pandemii, może być również całkiem niezłym źródłem inspiracji, nowych pomysłów i odważnych kroków… Tak też stało się w przypadku miejscowego Dworu Wapowce. Skupiający się do tej pory na działalności hotelowo-restauracyjnej właściciele, postanowili podjąć zupełnie inne wyzwanie.
  Data publikacji: 22-06-2020 09:52
 • Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło nową wersję aplikacji ProteGO Safe

  Brak opisu obrazka
  Najnowsza wersja aplikacji ProteGO Safe jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store. Korzysta z niej już ponad 150 tysięcy osób.
  Data publikacji: 18-06-2020 11:05
 • Zamiast alkoholu. Jak radzić sobie ze stresem w czasie epidemii?

  Brak opisu obrazka
  Ponad połowa badanych w okresie pandemii doświadcza natężonego stresu i pogorszenia stanu zdrowia psychicznego – wynika z raportu z pierwszej części badań „Życie w dobie pandemii” autorstwa zespołu prof. Jana Chodkiewicza z Uniwersytetu Łódzkiego. Choć badania nie są reprezentatywne (zostały przeprowadzone w internecie), nie ulega wątpliwości, że sytuacja jest niepokojąca.
  Data publikacji: 15-06-2020 15:10
 • W czasie epidemii gromadzimy zapasy jedzenia i… alkoholu. Jak kontrolować swoje picie? 5 porad

  Brak opisu obrazka
  Starasz się stosować do rekomendacji, by ograniczyć wyjścia z domu na zakupy i robisz to np. wyłącznie raz lub dwa razy w tygodniu. Niestety przy okazji kupujesz jednorazowo znacznie większe ilości alkoholu, niż w czasach sprzed pandemii. Efekt? Pijesz więcej.
  Data publikacji: 05-06-2020 12:23
 • Kolejna odsłona #WspieramyLokalsów. Tankuj 24/7 na Stacji Paliw MZK w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Nie ma chyba w naszym mieście takiej osoby, która nie słyszałaby o akcji #WspieramyLokalsów. Ogłoszony w Polsce w marcu br. stan epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 oraz związane z nim zakazy, nakazy i obostrzenia sprawiły, iż w ostatnim czasie wielu lokalnych przedsiębiorców stanęło w obliczu poważnego kryzysu.
  Data publikacji: 05-06-2020 09:01
 • Domowe „happy hours” i „quarantini”. Podczas epidemii pijesz więcej? Sprawdź, czy możesz mieć problem z alkoholem

  Brak opisu obrazka
  „Kiedyś piłem tylko w weekendy, teraz zdarza mi się to każdego dnia”. Brzmi znajomo? Wiele osób w czasie epidemii częściej sięga po alkohol. Sprzyja temu życie w izolacji, brak obowiązku stawiania się w pracy wcześnie rano, odwożenia i przywożenia dzieci ze szkoły.
  Data publikacji: 02-06-2020 11:17
 • Alkohol i koronawirus. Obalamy mit o „odkażaniu organizmu”

  Brak opisu obrazka
  „Zwróciłam uwagę mężczyźnie, który stał za mną w kolejce do kasy, że maseczka nie służy do zasłaniania brody, tylko ust i nosa. W odpowiedzi machnął ręką i stwierdził, że z jego strony nic mi nie grozi, bo regularnie odkaża się od środka – i pokazał na dwie butelki wódki w koszyku. Czy ludzie naprawdę wierzą, że picie zabezpiecza ich przed wirusem?” – pyta na jednym z forów internetowych Małgorzata.
  Data publikacji: 01-06-2020 15:09
Wersja XML