Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyska Biblioteka z dotacją ministerstwa

Miło nam poinformować, że Przemyska Biblioteka Publiczna otrzymała dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 7310 zł w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na realizację zadania pn. „II Festiwal Książki „Między pokoleniami”.

Brak opisu obrazka Celem programu „Promocja czytelnictwa” jest wspieranie wartościowych form promowania czytelnictwa, zarówno poprzez dofinansowywanie innowacyjnych szeroko zakrojonych programów promujących powszechne praktyki czytelnicze, jak i poprzez wsparcie dla przedsięwzięć promujących najbardziej znaczące zjawiska literatury współczesnej.

Założeniem II Festiwalu Książki „Między pokoleniami”, który odbędzie się w maju br., jest rozbudzenie potrzeb literackich i podniesienie kompetencji czytelniczych poprzez promocję wartościowej literatury dla dzieci i dorosłych, a także integracja pokolenia dziadków i wnuków. W tym celu zostaną zorganizowane spotkania z pisarzami dla dzieci i dorosłych, warsztaty z ilustratorem oraz zajęcia edukacyjne, czytelnicze i animacyjne pn. „Kiermasz Bajkowej Wyobraźni”. Wydarzeniami współtworzącymi Festiwal będą także konkursy: fotograficzny dla młodzieży „Książka w rodzinie” i plastyczny dla dzieci „Czarodzieje dziecięcej wyobraźni". Obejmie on ponadto konkurs literacki „List do wnuka” oraz wystawę pt. „Ilustracja w książkach dla dzieci – wczoraj i dziś” w ramach integracji międzypokoleniowej. W programie Festiwalu znajdzie się również kiermasz książki, będący jednym z elementów współpracy biblioteki z wydawnictwami.

źródło: Przemyska Biblioteka Publiczna

Wersja XML