Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dzień amerykański na Zamku Kazimierzowskim - IMPREZA ZOSTAŁA PRZESUNIĘTA NA INNY TERMIN

AKTUALIZACJA - 10 marca 2020 r. godzina 15.26:

 

Z powodu zagrożenia koronawirusem, Konsulat USA w Krakowie podjął decyzję o przesunięciu terminu imprezy. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

 


 

Brak opisu obrazka

 

„Z Księżyca na Marsa i dalej…”, Wystawa fotograficzna zdjęć NASA z misji Apollo i programu Artemis z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu oraz występ krakowskiego duetu gitarowo-wokalnego Dudzik/Salus - to tylko wybrane propozycje programu realizowanego w ramach absolutnie wyjątkowego wydarzenia organizowanego przez Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Dzień amerykański pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna już w środę, 18 marca br.  Zapraszamy!

 

Wszystko zaczęło się 16 lipca 1969 kiedy Apollo 11 wystartował z Centrum Lotów Kosmicznych z przylądka Canaveral. 19 lipca Apollo 11 dotarł do orbity Księżyca, a 20 lipca, dwóch astronautów Armstrong i Aldrin w module księżycowym zbliżyli się do jego powierzchni. Collins w tym czasie pozostawał w module dowodzenia na orbicie Księżyca. Wkrótce, tego samego dnia Armstrong zszedł po drabinie z lądownika Eagle i dotknął powierzchni Księżyca. W tym pamiętnym momencie wypowiedział niezapomniane słowa: „To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

 

Brak opisu obrazka

 

Program:

 

godz. 12.00

 

Spotkanie z Konsul ds. Prasy i Kultury Amy Steinmann, Konsulat Generalny USA w Krakowie (spotkanie w języku angielskim)

-Wprowadzenie do wystawy „Z Księżyca na Marsa i dalej…” prezentującej misję Apollo i program Artemis na fotografiach Amerykańskiego Centrum Badań Kosmicznych NASA. Wystawa zorganizowana  z okazji 50. rocznicy lądowania na Księżycu.

-Prezentacja: Destination Moon - An American History of Lunar Exploration

 

godz. 12.45

 

Projekcja filmu „Ukryte działania” (ang. Hidden Figures) amerykański dramat biograficzny z 2016 roku w reżyserii Theodore Melfi, nominowany do Oscara w trzech kategoriach (w tym za najlepszy film). Zdobywca nagrody Saturn, 8 innych nagród i 35 nominacji. Scenariusz oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Melfiego i Allison Schroeder napisanej przez Margot Lee Shetterly.

127 minut. (Napisy w języku polskim)

 

Galeria Zamek

 


godz. 18.00

 

Wernisaż wystawy fotografii NASA „Z Księżyca na Marsa i dalej...” z udziałem Amy Steinmann – Konsul ds. prasy i kultury, Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Wojciecha Bakuna, Prezydenta Miasta Przemyśla.

Galeria Zamek

godz. 19.00

 

Pokaz klipów wideo ze Smithonian National Air and Space Museum i NASA

- Destination Moon

- Go Forward to the Moon. #Moon2Mars

 

Koncert krakowskiego duetu gitarowo-wokalnego Dudzik/Salus.

Duet łączy w swojej muzyce fascynacje akustycznym bluesem, amerykańskim folkiem i piosenką autorską. W programie utwory amerykańskich wykonawców oraz utwory autorskie.

 

Organizatorzy:

Konsulat Generalny USA w Krakowie oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

 

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML