Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Przemyśl na Forum Europa - Ukraina i Targach Wschodnich

W Centrum Wystawienniczo - Kongresowym G2A w Jasionce trwa drugi dzień (4-5 lutego 2020 r.) XIII Forum Europa-Ukraina, któremu towarzyszą Targi Wschodnie, na których prezentuje się także nasze miasto. Prezydent Miasta Wojciech Bakun jest jednym z panelistów dyskusji zatytułowanej "Jak zachęcić do przyjazdu? Turystyka narzędziem rozwoju gospodarczego kraju".

Forum Europa – Ukraina, organizowane od 2007 r., jest jednym z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich. Głównym tematem trzynastego już Forum jest kwestia kontynuacji procesu reform i modernizacji Ukrainy w sytuacji zmian na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Debaty Forum Europa-Ukraina 2020 koncentrują się na kluczowych kwestiach modernizacji i rozwoju potencjału gospodarczego Ukrainy, możliwości regionów oraz współpracy z partnerami z Polski i innych państw europejskich.

Brak opisu obrazka

W tym dwudniowym wydarzeniu bierze udział ponad 800 gości z Polski i Ukrainy, ale też kilkunastu innych krajów Europy.

We wspomnianym panelu obok Prezydenta Wojciecha Bakuna udział biorą Posłowie na Sejm RP Marek Rząsa i Michał Cieślak, a także Mer Miasta Truskawiec Andrij Kulchynskii i Przewodniczący Stowarzyszenia Obiektów Hotelarskich (Ukraina) Juriy Opanshchuk.

Wielobranżowe Targi Wschodnie są skierowane do przedstawicieli wszystkich sektorów gospodarki, w tym firm, regionów, organizacji, stowarzyszeń, które pragną nawiązać nowe kontakty handlowe lub poszerzyć współpracę biznesową z polskimi lub ukraińskimi firmami. Przez dwa dni w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Przemyśl wspólnie z Zamkiem w Krasiczynie prezentuje także swoją ofertę turystyczną.

Brak opisu obrazka

Innym przemyskim akcentem Forum było także wyróżnienie dla profesora Stanisława Stępnia, który został laureatem tegorocznej nagrody Karpacka Europa Wspólnych Wartości. Prof. S. Stepień jest historykiem, założycielem i dyrektorem Południowo-Wschodniego Instytutu w Przemyślu.

Brak opisu obrazka

zdjęcia: Grzegorz Karnas i Forum Ekonomiczne / Economic Forum

Wersja XML