Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Za nami V Integracyjna Olimpiada Sportowa

Stu wspaniałych – tak właściwie należałoby zatytułować 5. edycję Integracyjnej Olimpiady Sportowej, odbywającej się w ostatni wtorek w hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W jedynej w swoim rodzaju i największej tego typu imprezie na Podkarpaciu udział wzięło 100 uczestników. Byli to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, Szkoły Podstawowej nr 14, Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Heleny Modrzejewskiej oraz zawodnicy klubu Olimpiad Specjalnych „Piąteczka”, który przybył do nadsańskiego miasta z Jasła. Młodzi sportowcy po raz kolejny udowodnili, że w tym wypadku nie najważniejsza jest walka o miejsca na podium, nagrody, czy medale… Tu liczyła się przede wszystkim świetna zabawa, integracja i możliwość sprawdzenia swoich sił ze swoimi pełnosprawnymi kolegami.

 

Brak opisu obrazka

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun, który osobiście przywitał uczestników Olimpiady. Wśród wielu znamienitych gości, którzy wzięli udział w uroczystym otwarciu wydarzenia znaleźli się między innymi: Stanisław Fundakowski – Podkarpacki Wicekurator Oświaty, Greta Ostrowska – Dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Radni Rady Miejskiej: Maciej Kamiński, Marcin Kowalski, Bartłomiej Barczak, Andrzej Berestecki, a także Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu UM w Przemyślu Zbigniew Rużycki oraz Anna Pawliszak - Przewodnicząca Rady Rodziców SOSW Nr 1, która jednocześnie była uczestniczką olimpiady.

 

 

- Integracyjne Olimpiady Sportowe to autorska impreza UKS Gladiator i Specjalnego Ośrodka nr 1 w Przemyślu. Jest to największa impreza integracyjno – sportowa na Podkarpaciu. Wyróżnia się ona od pozostałych imprez sportowych tym, że w jednym czasie rywalizują ze sobą osoby z niepełnosprawnością z osobami pełnosprawnymi – powiedział jeden z organizatorów imprezy – nauczyciel wychowania fizycznego w SOSW nr 1 Tomasz Bandrowicz.

 

 

V Olimpiada -  5 konkurencji

Na młodych sportowców czekało tym razem pięć konkurencji… Jednak zanim rozpoczęli mierzyć swoje siły, połączono ich w pary. Parę tworzył uczeń z niepełnosprawnością intelektualną razem z uczniem ze szkoły masowej. Konkurencje, w których wzięli udział to: bieg wahadłowy 10m na czas (1 min), konkurencja badmintonowa – odbicia lotki przez siatkę (każdy z uczestników ma do dyspozycji 15 lotek), jazda na multimedialnym trenażerze rowerowym na czas (1 min), rzuty do celu oraz bowling. Wszystkie z wymienionych konkurencji zostały dostosowane do poziomu sprawności uczestników z niepełnosprawnością. 

 

Brak opisu obrazka

 

Organizatorzy Olimpiady dziękują Fundacji PZU za sfinansowanie wydarzenia, a także wolontariuszom z II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu, Gminie Miejskiej Przemyśl oraz Przemyskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji za wsparcie inicjatywy.

 

 

Tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 


 

Wersja XML