Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zostań społecznym opiekunem zabytku

Milo nam poinformować, że Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków wraz ze Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl rozpoczyna akcję promocyjną mającą na celu zachęcenie działaczy społecznych do dbania o nasze dziedzictwo kulturowe. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze wspaniałe zabytki pięknieją i są coraz bardziej zadbane, ale także wszyscy czujemy niedosyt i chcielibyśmy, aby szybciej odzyskiwały swój blask. Jak pokazała praktyka i współpraca instytucji państwowych, wojewódzkich, samorządowych ze społecznymi opiekunami zabytków ten rodzaj współdziąłania przynosi najszybsze efekty przy relatywnie niskich kosztach. Zachęcamy Was do wspólnego dbania o nasze dziedzictwo i wejścia do zaszczytnego grona społecznych opiekunów zabytków.

82073019_10215486265260984_4235368839447052288_n.jpeg

Kim jest społeczny opiekun zabytków:
Status społecznego opiekuna zabytków zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami przysługuje osobie, która podejmuje działania związane z zachowaniem wartości zabytków i utrzymaniem ich w jak najlepszym stanie. Społeczny opiekun zabytków posiada również wiedzę w zakresie ochrony zabytków i opieki nad zabytkami i zajmuje się jej upowszechnianiem. Więcej na stronie Związku Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl i WUOZ w Przemyślu.

Tutaj lista osób i Stowarzyszeń dzięki którym możemy oglądać zadbane zabytki.

Społeczni opiekunowie w Twierdzy Przemyśl:
1. Piotr Kosiorowski - Prochownia nr 12, ul. Sobińskiego
2.Krystian Rachwał - Szaniec N XVIIb „Dynamit”,ul. Swobodna
3. Zbigniew Podolak - Szaniec N XVIIa „Browar”, ul. Bielskiego
4. Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka - Brama Sanocka Dolna, ul. Sanocka
5. Stowarzyszenie 3 Historycznego Galicyjskiego Pułku Artylerii Fortecznej im. Księcia Kinskyego - Fort XXI Bakończyce, ul. Bakończycka

Osoby zainteresowane pełnieniem funkcji społecznego opiekuna zabytków prosimy o składanie kandydatur bezpośrednio do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu:

Wersja XML