Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Bajka „Święta tuż, tuż… czyli Mikołaj w Przemyślu” w wykonaniu artystów Teatru S.A.N. zachwyciła najmłodszych

Teatr S.A.N. z Przemyśla prezentuje swoje przedstawienia na scenie Zamku Kazimierzowskiego już od czterech lat. Od samego początku wszystkie występy cieszyły się ogromnym powodzeniem i nagradzane były rzęsistymi brawami. W przeważającej większości były to bajki: „Pomarańczowy Lis”, „Jajko”, „Nauczka”, „DOM ważna rzecz”, „Sowy i słowo na S”, „Prezenty, prezenty…”.

 

Najnowsza sztuka (również bajka, zrealizowana we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu), która wyszła spod pióra scenarzysty i reżysera Rafała Paśko to przedstawienie „Święta tuż, tuż… czyli Mikołaj w Przemyślu”. Premiera odbyła się 5 grudnia 2019 r. na Zamku Kazimierzowskim. Widowisko Teatru S.A.N. - podobnie jak każde poprzednie - wywołało autentyczne zainteresowanie wśród dzieci, a sala widowiskowa Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK rozbrzmiewała szczerymi salwami radości. Dzieci są najlepszym recenzentem – albo się coś im podoba, albo nie – nie uznają półśrodków i półprawd. Podzielając entuzjazm najmłodszych widzów oczekujemy na kolejne „dokonania” przemyskiego Teatru.

 

Brak opisu obrazka


Treść przedstawienia prezentowanego w grudniu dla dzieci musiała dotyczyć wydarzeń okołoświątecznych i tak też było tym razem. Główną postacią tego przedstawienia jest Św. Mikołaj, w którego dzieci przestają wierzyć. Musi jakoś temu zaradzić. Wraz ze swoimi pomocnikami zaczyna realizować plan uwiarygodnienia swojej prawdziwości. Jak to się zakończy dowiedzą się wszyscy, którzy przyjdą na kolejne spektakle w sobotę 7 grudnia o godz. 15.00 i 17.00.

 

 

 

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Wersja XML