Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świętowali podkarpaccy górnicy

Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle wraz z Dyrektorem Adamem Pęziołem byli organizatorami tradycyjnej Barbórki podkarpackich gazowników, która odbyła się w sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego 3 grudnia br. To już drugi raz górnicy spotykają się na swoim święcie właśnie w Przemyślu, co jest wyrazem znaczenia przemyskiego złoża gazu nie tylko dla gospodarki województwa, ale i całego kraju. Obok najważniejszych uczestników uroczystości, czyli pracowników PSG Oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, spotkanie swoją obecnością zaszczyciły Posłanki na Sejm RP Maria Kurowska i Teresa Pamuła, Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, członek zarządu PSG Ireneusz Krupa, Burmistrz Jasła Ryszard Pabian, a gospodarza naszego miasta reprezentował Sekretarz Miasta Dariusz Łapa.

Wprowadzając do uroczystości, Dyrektor Oddziału Adam Pęzioł, nie tylko złożył wszystkim górnikom serdeczne życzenia, ale i podsumował upływający rok w zakładzie: - Pod koniec tego roku zatrudniać będziemy 854 osoby. Te 7 tysięcy nowych przyłączy gazowych, modernizacje sieci, to jest skutek Państwa pracy. Nawiązał także do patronów górników i zakładu: Św. Barbary i Rotmistrza Witolda Pileckiego: - To wielcy patroni ludzi, którzy wykonują niebezpieczną pracę i niosą dobro drugiemu człowiekowi. Wykonujecie Państwo szlachetną pracę i pamiętajcie, że tych dwoje wielkich bohaterów, to są prawdziwymi drogowskazami na całe życie.

Brak opisu obrazka

Główną częścią uroczystości było uhonorowanie zgromadzonych pracowników odznaczeniami państwowymi, wyróżnieniami branżowymi oraz nagrodami jubileuszowymi z okazji 25-lecia pracy. Złote i srebrne medale "Za Długoletnią Służbę" wręczył wyróżnionym Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Marcin Zaborniak. Wręczono także odznaki "Zasłużony dla Polskiej Spółki Gazownictwa" oraz "Zasłużony dla Górnictwa Naftowego i Gazownictwa".

Sekretarz Miasta Dariusz Łapa podkreślił ponowną obecność górników i ich święta w Przemyślu, a także podzielił się nadzieją na dalsze inwestycje spółki na naszym terenie. Zadeklarował współpracę i pomoc w ich przygotowaniu, a przede wszystkim życzył udanego i radosnego świętowania "Barbórki 2019" w naszym mieście.

 

 

tekst i zdjęcia: Witold Wołczyk

Wersja XML