Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Święto Odzyskania Niepodległości – przewidywane niewielkie utrudnienia w ruchu

Nieuchronnie zbliża jeden z najważniejszych dni dla każdego Polaka - Święto Odzyskania Niepodległości. W tym roku świętować będziemy aż dwa dni – 10 i 11 listopada !

 

Brak opisu obrazka

W niedzielę, 10 listopada o godzinie 15.30 złożymy kwiaty na grobach Orląt Przemyskich, Władysława Kramarza, Ireny Benszówny, Legionistów i  Nieznanego Żołnierza. Pół godziny później, o 16.00 przy Pomniku Orląt Przemyskich odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu. O godzinie 17.00 zapraszamy Państwa na miejskie obchody patriotyczne z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz Święta Hufca Ziemi Przemyskiej ZHP im. Orląt Przemyskich z udziałem Kompanii Honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych

 

Brak opisu obrazka

W poniedziałek, 11 listopada o godzinie  10.00 w przemyskiej Archikatedrze odbędzie się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego. Po mszy św. przemarsz pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, a następnie tablicę poświęconą Marszałkowi, gdzie nastąpi uroczyste złożenie kwiatów. Po zakończeniu uroczystości ok. godz. 11.30 Start Rowerowego Rajdu „Niepodległości” z wyb. J. Piłsudskiego (org. Przemyska Grupa Rowerowa oraz Stowarzyszenie Przemyskie Serca). W samo południe (g. 12) zapraszamy na wydarzenie pt. „Śladami Orląt Przemyskich” – zwiedzanie Przemyśla z przewodnikiem (organizator PTTK), zbiórka na Rynku Starego Miasta. O godzinie 18.00 na deskach Zamku Kazimierzowskiego wystawiony zostanie spektakl poetycko-muzyczny pt. „(NIE) zakazane piosenki, czyli być albo nie  być…” w reż. Jerzego Łazewskiego, przy współudziale przemyskich chórów, solistów i instrumentalistów - Dyrektor Artystyczny – Piotr Szelążek.

 

Brak opisu obrazka

 

W związku z obchodami, na niektórych ulicach naszego miasta mogą wystąpić niewielkie utrudnienia w ruchu.

 

► W niedzielę, 10 listopada w godzinach od 16.00 do 18.30 czasowo wyłączony z ruchu zostanie odcinek Wybrzeża Ojca Świętego Jana Pawła II (od skrzyżowania z ulicą Barską do skrzyżowania z ulicą Klasztorną).

 

► W poniedziałek, 11 listopada od godziny 11.00 do godziny 11.30 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice: Katedralna, Fredry, Rynek, Mostowa, Wodna, Jagiellońska, początek Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego (BOSZ).

 

 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z powyższymi zmianami oraz prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

 

Brak opisu obrazka

Publikacja: Agata Czereba

 

Wersja XML