Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Warszawskie łąkomaty

  Brak opisu obrazka
  Ukwiecenia na rondzie Dmowskiego podbiły serca warszawiaków. Co sezon centrum stolicy rozkwita feerią barw i kształtów. W ubiegłym roku na rondzie pojawiła się zachwycająca pomarańczowo-różowa łąka. Teraz każdy z mieszkańców Warszawy może mieć ją w swoim domu!
  Data publikacji: 04-05-2022 13:00
 • "Szkolna ulica" - pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów

  bariera drogowa z napisem "Ulica szkolna"
  Szkolna ulica to doskonale znane rozwiązanie wprowadzane w miastach na całym świecie, polegające na czasowym ograniczeniu ruchu pod szkołą poprzez zakaz wjazdu samochodów. Obecność dużej liczby aut budzi w uczniach i rodzicach obawy o bezpieczeństwo, a niektórych zmusza do wyboru innego środka podróży niż przejście pieszo czy podjechanie na hulajnodze, czy rowerze. Duży ruch aut generuje też hałas i zanieczyszczenia. Ten pomysł wprowadzają już w życie polskie miasta, m.in. Warszawa, Kraków i Wrocław.
  Data publikacji: 25-04-2022 14:36
 • BIZNES INFO - Punkt informacyjny dla przedsiębiorców

  Brak opisu obrazka
  Informujemy, że Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach przedsięwzięcia „Razem wspieramy lokalny biznes” uruchomiła ELEKTRONICZNY FORMULARZ KONSULTACJI.
  Data publikacji: 20-04-2022 09:58
 • Czym jest SMUP?

  kadr z filmu o SMUP, ze zdjęciem prowadzącego
  Prace nad Systemem Monitorowania Usług Publicznych weszły w kolejny etap. Po przygotowaniu danych i publicznym udostępnieniu systemu, od lutego br. oferowane są jednostkom samorządu terytorialnego szkolenia z zakresu posługiwania się systemem.
  Data publikacji: 19-04-2022 13:22
 • Rząd chce zrównać mObywatela z tradycyjnym dowodem i umożliwić gminom np. wgrywanie do aplikacji kart miejskich

  zdjęcie poglądowe aplikacji mObywatel
  Rząd pracuje nad ustawą mającą na celu zapewnienie uznawania modułu mTożsamość w aplikacji mObywatel na dokładnie takich samych zasadach jak tradycyjnego dowodu osobistego. Regulacja powinna trafić do Sejmu jeszcze w tym roku – poinformował sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz.
  Data publikacji: 11-04-2022 10:21
 • PSPA: do połowy roku autobusy elektryczne w 64 przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej

  Autobus elektryczny Solaris
  Do połowy tego roku 64 polskie przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej będą dysponować autobusami elektrycznymi w swoich flotach; w ciągu kolejnych miesięcy łączna liczba e-busów w Polsce wyniesie prawie 850 sztuk - wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA).
  Data publikacji: 11-04-2022 09:41
 • Stare diesle trują Warszawę

  infografika - skąd pochodzą samochody na warszawskich ulicach?
  Niewielki procent kilkunastoletnich pojazdów z silnikiem Diesla odpowiada za nieproporcjonalnie dużą część emisji spalin samochodowych w Warszawie. Wspólny raport TRUE Initiative i m.st. Warszawy pt. „Ocena rzeczywistej emisyjności pojazdów w Warszawie” pokazuje, że to właśnie starsze auta mają największy wpływ na zanieczyszczenie powietrza w stolicy.
  Data publikacji: 11-04-2022 09:17
 • Dodatkowe punkty poboru energii umożliwiają pomoc uchodźcom w Przemyślu i Medyce

  Dwaj pracownicy PKP Energetyka przy pracy, przy skrzynce rozdzielczej
  Pracownicy PKP Energetyka przygotowali specjalne punkty zasilające, dzięki którym codzienna praca służb i wolontariuszy, a co za tym idzie pomoc dziesiątkom tysięcy uchodźców, jest łatwiejsza i bezpieczniejsza. Pawilon Odpraw Celnych w Przemyślu i punkt w Medyce są dwoma z czterech punktów recepcyjnych działających od początku wojny na terenie woj. podkarpackiego.
  Data publikacji: 04-04-2022 14:20
 • W Łodzi na straży czystości kranówki stanęła kolejna brygada małży

  ceglane podziemia wodociągów łódzkich
  Po trzymiesięcznej pracy w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi do swojego naturalnego środowiska - jednego z jezior - wróciło 56 małży. Zastąpiła je kolejna brygada tych wrażliwych mięczaków, służących jako czujniki błyskawicznie wykrywające zmiany w składzie wody.
  Data publikacji: 04-04-2022 08:34
 • Sieć Miast Cittaslow świętuje 15 lat istnienia - idea powolnego życia coraz modniejsza

  logo citta slow z pomarańczowym ślimakiem
  Polska Sieć Miast Cittaslow galą w Lubawie rozpoczyna w piątek obchody 15-lecia istnienia. Miasta należące do tej sieci promują życie w niespiesznym rytmie z zachowaniem lokalnych zwyczajów i tradycji, szczycą się lokalną kuchnią i zabytkami - ich symbolem jest pomarańczowy ślimak winniczek.
  Data publikacji: 28-03-2022 11:54
Wersja XML