Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Ekomurale w walce z zanieczyszczeniami powietrza

  Ekomural w Szczecinie, Fot.PAP/Marcin Bielecki
  Siedem wielkoformatowych murali, wykonanych farbami pochłaniającymi zanieczyszczenia powietrza, powstanie w tym roku w zachodniopomorskich miastach i miasteczkach – poinformowało w poniedziałek biuro prasowe zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.
  Data publikacji: 17-01-2022 12:35
 • 30 automatycznych defibrylatorów będzie ratować życie przemyślan

  Brak opisu obrazka
  12 stycznia br. w Urzędzie Miejskim w Przemyślu odbyła się wspólna konferencja prasowa Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Rafała Kijanki. Spotkanie było poświęcone projektowi Budżetu Obywatelskiego Miasta Przemyśla na 2021 r. zatytułowanemu "Bezpieczniejszy Przemyśl". Pod tą nazwą kryje się zaproponowany przez WSPR pomysł stworzenia sieci automatycznych defibrylatorów zewnętrznych, a przez to zwiększenie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Przemyśla oraz odwiedzających nas turystów.
  Data publikacji: 12-01-2022 14:42
 • Śląsk się zmienia. Wodór ma ogrzać 1,8 tys. nowych mieszkań

  Grafika poglądowa - symbole H2
  Transformacja energetyczna nad Wisłą trwa, czego dowodem są projekty odpowiadające na założenia Polskiej Strategii Wodorowej. Na Śląsku w 2024 r. ma ruszyć budowa 1,8 tys. mieszkań ogrzewanych wodorem.
  Data publikacji: 23-12-2021 08:45
 • Program dla poprawy jakości powietrza

  grafika poglądowa - zielony wskaźnik wzrostu na łące
  Informujemy że z dniem 13 grudnia 2021 r. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jako Krajowy operator Funduszu Modernizacyjnego ogłasza nabór fiszek i wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach pilotażu programu priorytetowego „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”. Fiszki (wnioski wstępne) należy składać w trybie ciągłym do 31 marca 2022 r.
  Data publikacji: 22-12-2021 10:09
 • Gniezno, Rybnik, Rzeszów i Wrocław wdrożą projekty nagrodzone w konkursie MFiPR „Klimaton dla Miast”

  grafika ilustracyjna do klimatonu
  Gniezno, Rybnik, Rzeszów i Wrocław będą miały okazję wdrożyć projekty nagrodzone w konkursie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Polskiego Funduszu Rozwoju „Klimaton dla Miast”.
  Data publikacji: 13-12-2021 09:08
 • W listopadzie 2021 r. został założony 13-milionowy Profil Zaufany

  Logo profilu zaufanego
  Wydział Promocji Polityki Cyfrowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przekazał informację o 13-milionowym Profilu Zaufanym założonym w Polsce. Osoby posiadające Profil Zaufany mogą bez wychodzenia z domu załatwić szereg spraw w urzędach związanych z samochodami, dowodami osobistymi, meldunkiem. Profil jest narzędziem weryfikacji tożsamości dla około 13,2 mln Polaków. Umożliwia składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym bez konieczności stosowania podpisu kwalifikowanego. Pozwala na korzystanie z szeregu usług oferowanych przez urzędy na platformie ePUAP czy kontakt z ZUS. Dlatego każdego dnia listopada 2021 r. średnio niemal 7800 Polaków zakładało Profil Zaufany, a ponad 10 tysięcy pobierało aplikację mObywatel.
  Data publikacji: 13-12-2021 08:51
 • Zakończyła się trzydniowa wizyta studyjna na Śląsku

  Centrum Monitoringu w Katowicach
  Zakończyła się czwarta wizyta studyjna realizowana w ramach projektu pn. „Safe City - bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City.” – realizowanego w ramach konkursu dla samorządów „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” dofinansowanego w formie dotacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020. Zespół reprezentujący Miasto Przemyśl podczas trzydniowej wizyty odwiedził takie miasta jak: Rybnik, Czerwionka-Leszczyny, Gliwice oraz Katowice. Celem wyjazdu było szukanie dobrych praktyk związanych z wdrażaniem inteligentnych rozwiązań w przestrzeniach miejskich w celu poprawy jakości życia mieszkańców.
  Data publikacji: 27-11-2021 11:27
 • Lublin – 1. miejsce w Rankingu Miast Zielonych „Forbesa”

  Park Ludowy w Lublinie po rewitalizacji
  W najnowszym Rankingu Miast Zielonych „Forbesa” Miasto Lublin otrzymało 1. miejsce. Zostało docenione m.in. za wkład finansowy i zaangażowanie w tworzenie zielonych przestrzeni dla mieszkańców.
  Data publikacji: 22-11-2021 14:28
 • Walka ze smogiem przyspieszy. Będą większe pieniądze na wymianę "kopciuchów"

  Dym wydobywający się z kominów fabryki, zachód słońca
  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w przyszłym roku przeznaczy niemal 2 mld zł na program "Czyste Powietrze". Program dopłat do fotowoltaiki "Mój Prąd" dostanie 660 mln zł.
  Data publikacji: 15-11-2021 14:46
 • W Inkubatorze PrzeMyśl spotkały się nauka, wiedza i życie

  Dni Przedsiębiorczości, w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji
  Dni Przedsiębiorczości, w ramach światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Przemyskim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Innowacji już za nami. Wydarzenie trwało od 8 do 10 listopada. To były trzy dni pożytecznych spotkań, konferencji i warsztatów.  
  Data publikacji: 15-11-2021 13:26
Wersja XML