Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Szkolenie Operatorów Monitoringu Miejskiego

  20221124_081737.jpeg
  W dniach 24-25 listopada br. odbyło się szkolenie skierowane do operatorów monitoringu miejskiego. Uczestniczyło w nim 12 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Przemyślu, którzy realizują zadania związane z monitorowaniem przestrzeni miejskiej. Szkolenie o wymiarze teoretycznym i praktycznym dostarczyło cennej wiedzy z zakresu technik obserwacji, a także analiz prawnych związanych z wykorzystywaniem monitoringu miejskiego. Podczas szkolenia zastosowane zostały zarówno metody podające (prezentacja, demonstracja, pokaz), jak również szereg metod aktywizujących uczestników (analiza przypadków, dyskusja moderowana, ćwiczenia indywidualne i zespołowe). W trakcie szkolenia wykorzystano również materiały fotograficzne i filmowe  prezentujące prawdziwe zdarzenia zarejestrowane przez kamery systemów dozoru wizyjnego.
  Data publikacji: 29-11-2022 14:29
 • „Safe City bezpieczne miasto Przemyśl"- konferencja podsumowująca

  Wystąpienie Beaty Bieleckiej, Naczelnik Wydziału Rozwoju, Inwestycji i Strategii Rozwoju
  6 października 2022 roku odbyła się Konferencja podsumowująca działania projektu pn. „Safe City bezpieczne miasto Przemyśl, jako element koncepcji Smart City”. Projekt realizowany jest w ramach konkursu dla samorządów „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” dofinansowanego w formie dotacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
  Data publikacji: 07-10-2022 12:13
 • Ruszyła Akademii Lidera Smart City

  akademia_lidera_smart_city.jpeg
  W poniedziałek 3 października 2022 r., ruszyła pierwsza edycja Akademii Lidera Smart City, która skierowana jest do samorządowców z małych i średnich miast, które na co dzień podejmują wyzwania związane z transformacją w miasto inteligentne. Wykładowcami Akademii są praktycy, czołowi polscy eksperci w różnych obszarach rozwoju nowoczesnych miast. Patronem projektu jest Związek Miast Polskich.
  Data publikacji: 03-10-2022 12:50
 • Nie daj się złowić - nie klikaj bez zastanowienia!

  obraz_2022-09-22_102152184.png
  Sensacyjne i szokujące nagłówki bardzo często przykuwają naszą uwagę. Jednak należy pamiętać, że kontrowersyjne treści, przypominające nagłówki artykułów prasowych, zamieszczane zwłaszcza na portalach społecznościowych, bardzo często są w rzeczywistości stronami phishingowymi, mającymi na celu przejęcie profili społecznościowych i wykorzystanie ich do przestępczego procederu.
  Data publikacji: 22-09-2022 10:23
 • Bezpieczeństwo Ekologiczne – nasza wspólna sprawa - Video

  Bezpieczeństwo ekologiczne.jpeg
  W związku z realizacją przez Miasto Przemyśl projektu pn. "Safe City - bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City” – jako uzupełnienie działań w zakresie edukacji bezpieczeństwa ekologicznego powstały trzy materiały wideo, w których chcemy zwrócić uwagę mieszkańcom naszego miasta jak możemy wspólnie dbać o środowisko. Na zlecenie Miasta Przemyśla, Fundacja Odzyskaj Środowisko przygotowała trzy filmy o charakterze edukacyjnym adresowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.
  Data publikacji: 20-09-2022 14:26
 • Polska Stolica Recyklingu - ogólnopolski konkurs dla miast

  psr_linkedin-02.jpeg
  Zaszczytny tytuł oraz statuetka Polskiej Stolicy Recyklingu wykonana z elektrycznych śmieci to główna nagroda dla miasta, które zbierze najwięcej elektrycznych śmieci w przeliczeniu na mieszkańca. Program, organizowany przez Fundację Odzyskaj Środowisko, potrwa do 16 stycznia 2023. Finał odbędzie się podczas uroczystej gali połączonej z Ekologicznym Kongresem Miast. 
  Data publikacji: 02-09-2022 10:33
 • EKOZwroty - nadaj rzeczom nowe story!

  linkedin.jpeg
  Stare buty, nieużywana marynarka, wcześniejszy model telefonu, książka, która już tylko zbiera kurz lub zapomniane zabawki, którymi nikt nie bawił się od lat zaburzają Twoją przestrzeń a szkoda je wyrzucić? Z nami możesz zrobić porządek i zadbać o środowisko – a to wszystko dzięki współpracy InPost, CCC i Fundacji Odzyskaj Środowisko. Przynieś niepotrzebne rzeczy do Paczkomatu i zupełnie bezpłatnie nadaj im nową historię!
  Data publikacji: 01-09-2022 10:31
 • „EKO-Bezpieczni w Przemyślu” czyli o ekologii przez zabawę do wiedzy

  20220820_140954.jpeg
  20 sierpnia na terenie Rynku Miejskiego w Przemyślu odbył się ekologiczny happening „EKO-Bezpieczni w Przemyślu”. Organizatorami imprezy byli Urząd Miejski w Przemyślu, wspólnie z Fundacją Odzyskaj Środowisko i organizacją odzysku AURAEKO przy wsparciu partnerów: Sportowo Kulturalnego Klubu Szachowego w Przemyślu, Przemyskiej Biblioteki Publicznej im. Ignacego Krasickiego w Przemyślu i Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Przemyślu.
  Data publikacji: 24-08-2022 07:12
 • Eko-Bezpieczni w Przemyślu Happening dla każdego

  przemysl_poziom.jpeg
  20 sierpnia na przemyskim Rynku będzie można zawalczyć o tytuł szachowego mistrza, wziąć udział w artystycznych warsztatach w nurcie trash art, zagrać w Eko Milionerach i spróbować pszczelich smakołyków wprost z ula z recyklingu! Impreza potrwa od 10 do 18.00. Na uczestników warsztatów i konkursów czekają ekologiczne gadżety.
  Data publikacji: 10-08-2022 12:22
 • Miasto Przemyśl z nagrodą specjalną!

  SmartCity1286.jpeg
  Wczoraj tj. 14 czerwca br. we Wrocławiu poznaliśmy laureatów konkursu SMART CITY AWARDS. Miasto Przemyśl z nagrodą specjalną !
  Data publikacji: 15-06-2022 08:40
Wersja XML