Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • ,,Inkubator PrzeMyśl - Uskrzydla"

  Brak opisu obrazka
  Konferencja  pn. ,,Inkubator PrzeMyśl - Uskrzydla" z udziałem Prezydentów Rzeszowa i Przemyśla
  Data publikacji: 15-10-2021 13:19
 • Prezydent Przemyśla uczestniczy w XIII Smart City Forum

  Brak opisu obrazka
  W dniu 13 października br. w Warszawie rozpoczęła się XIII edycja Smart City Forum. Wojciech Bakun Prezydent Przemyśla, uczestniczył w debacie pt. „Miasto człowieka – Human Smart City” prowadzonej przez dr-a Sebastiana Grabowskiego prowadzącego „Blog Miasto Miasto”. Podczas dyskusji uczestnicy mieli okazję powiedzieć o tym jak rozumieją ideę Human Smart City, czym ona jest dla nich jako włodarzy miast.
  Data publikacji: 13-10-2021 11:52
 • PAN: miasta muszą działać na rzecz ograniczenia kryzysu klimatycznego

  ulewny dzień w mieście, uciekający pod parasolem mężczyzna, w tle samochód i budynek
  Miasta muszą podejmować zintegrowane działania na rzecz powstrzymania kryzysu klimatycznego. Źle zaprojektowane miasta przyczyniają się do zmian klimatu i są szczególnie wrażliwe na ich skutki – ostrzegli członkowie zespołu doradczego ds. kryzysu klimatycznego przy prezesie PAN.
  Data publikacji: 13-10-2021 13:38
 • Polskie miasta coraz bardziej zielone

  Brak opisu obrazka
  Cztery polskie metropolie: Warszawa, Rzeszów, Gdańsk i Kraków awansowały do finałowej szesnastki w konkursie „Zielona Stolica Europy 2023”. Choć ostatecznym zwycięzcą okazał się Tallin, to żaden inny kraj w UE nie mógł pochwalić się w tym roku równie liczną reprezentacją
  Data publikacji: 11-10-2021 14:14
 • Podsumowanie wizyty studyjnej w Kielcach

  Brak opisu obrazka
  Miasto Kielce było miastem przyjmującym samorządowców z Przemyśla w ramach realizowanego projektu: „Safe City – Bezpieczne Miasto Przemyśl, jako element koncepcji Smart City”. Wizyta studyjna odbyła się w dniach 29 września 1 października br. Celem wyjazdu studyjnego było podniesienie wiedzy i kompetencji pracowników samorządu miasta Przemyśla w związku z realizacją ww. projektu w zakresie stosowania nowoczesnych technologii podnoszących poziom jakości życia mieszkańców. Spotkania studyjne zostały przygotowane i zrealizowane we współpracy z Biurem ds. Inteligentnego Zarządzania Zrównoważonym Rozwojem – Smart City miasta Kielce.
  Data publikacji: 06-10-2021 09:10
 • Miliard złotych na cyfryzację JST w ramach nowego programu „Cyfrowa Gmina”

  Brak opisu obrazka
  Od 100 tys. do 2 milionów złotych na wsparcie inwestycji informatycznych mogą dostać samorządy w ramach nowego programu rządowego Cyfrowa Gmina. Warunkiem udziału jest poddanie się bezpłatnemu audytowi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pierwszy nabór wniosków ruszy 18 października – poinformował w poniedziałek  (27 września) sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM Janusz Cieszyński.
  Data publikacji: 28-09-2021 14:44
 • Kosztowne wiadomości - jak się bronić?

  Brak opisu obrazka
  Być może nie wiecie, ale w tym tygodniu obchodziliśmy Dzień Dobrych Wiadomości. Rekordowa wygrana w loterii jest Twoja? A może – daleki krewny właśnie przepisał Ci swój liczony w milionach majątek? Nie daj się nabrać. Każda podejrzana wiadomość, którą dostajesz - to może być phishing. Zaintrygowanie, krótki impuls, który podpowiada, żeby sprawdzić o co chodzi, kliknięcie w link… tyle wystarczy, żeby stać się ofiarą phishingu. Cyberprzestępcy to wiedzą – i korzystają. Jak się nie dać?
  Data publikacji: 13-09-2021 07:54
 • Samorządowcy na Campus Polska: dobre miasta są otwarte na dialog i wielokulturowość

  Brak opisu obrazka
  Dobre do życia miasta to takie, w których mieszkają ludzie otwarci na dialog, wielokulturowi, zaangażowani w działalność publiczną – mówili uczestnicy debaty "Jak miasta radzą sobie z wyzwaniami przyszłości?" na Campus Polska Przyszłości. "Mieszkańcy miast nie powinni być tylko konsumentami, ale też aktywnymi obywatelami" – powiedział burmistrz Londynu Sadiq Khan.
  Data publikacji: 06-09-2021 15:14
 • Po raz drugi o transformacji energetycznej miast – zapraszamy na seminarium FRL

  Infografika: XXII seminarium FRL
  Samorządy muszą obecnie szukać rozwiązań w obszarze odnawialnych, czystych i zielonych technologii. Dlatego zapraszamy na drugie już seminarium FRL poświęcone transformacji energetycznej miast. Związek Miast Polskich zaprasza na kolejne XXII seminarium online Forum Rozwoju Lokalnego (FRL) pt. „Transformacja energetyczna polskich miast II”, które odbędzie się 9 września br.
  Data publikacji: 06-09-2021 07:19
 • W domu, w szkole – online

  Jak chronić dziecko w sieci
  Rodzicu, chroń swoje dziecko w sieci! Internet to dziś naturalne środowisko dorastania. Jaka jest w nim Twoja rola? Co powinno Cię zaniepokoić? Jak rozpoznać, że Twoje dziecko ma problem - jest ofiarą lub sprawcą cyberprzemocy. Sprawdź!
  Data publikacji: 31-08-2021 14:03
Wersja XML