Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • 12 uczniów przemyskich szkół weźmie udział w Boot Campie IoT

  Brak opisu obrazka
  Od 1 lutego do końca kwietnia 2021r. będzie trwał Boot Camp programistyczny, w którym weźmie udział 12 uczniów przemyskich szkół ponadpodstawowych uczących się na kierunkach informatycznych i programistycznych. Działanie to jest związane z realizacją przez Miasto Przemyśl projektu pn. „Safe City - bezpieczne miasto Przemyśl jako element koncepcji Smart City.”, który jest realizowany w ramach konkursu dla samorządów „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców” dofinansowanego w formie dotacji z Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014.
  Data publikacji: 25-01-2021 14:41
 • Powstanie rządowa platforma komunikacyjna dla administracji

  Brak opisu obrazka
  Powstanie ogólnopolskiej rządowej platformy komunikacyjnej i e-learningowej na użytek administracji publicznej wszystkich szczebli umożliwiającej zdalne załatwianie spraw w urzędach m.in. w formie wideo-wizyty – zapowiedział w poniedziałek 25 stycznia Marek Zagórski, sekretarz stanu do spraw cyfryzacji w KPRM.
  Data publikacji: 26-01-2021 14:56
 • Katowice sfinalizowały montaż czujników powietrza w ramach projektu Awair

  Brak opisu obrazka
  Samorząd Katowic zakończył ostatni etap montowania czujników powietrza w ramach europejskiego projektu Awair; dziewięć ostatnich urządzeń umieszczono w miejskich budynkach. W ramach tego projektu wcześniej powstało 127 urządzeń monitorujących jakość powietrza na zewnątrz.
  Data publikacji: 13-01-2021 10:28
 • Prawie 9 mln Polaków ma już profil zaufany

  Brak opisu obrazka
  W 2020 roku niemal podwoiła się liczba Polaków posiadających profil zaufany. Od stycznia do grudnia założono ich ponad 4 mln, a ogólna liczba aktywnych profili zaufanych sięgnęła 8,82 mln.
  Data publikacji: 05-01-2021 11:02
 • Polskie miasta z obowiązkowymi strefami czystego tyransportu

  Brak opisu obrazka
  Dotychczas Strefy Czystego Transportu w polskich miastach były opcją. Teraz mają być obowiązkowe. Tak przynajmniej przewiduje przygotowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska nowelizacja ustawy o elektromobilności. Wobec oporu samorządowców i wielu mieszkańców, aby czyścić ulicę z najbardziej trujących aut, odgórne zarządzenie wprowadzi do polskich miast standardy jakie znamy np. z Paryża czy Londynu.
  Data publikacji: 04-01-2021 11:04
 • Smart cities to nie fantastyka. W Polsce już wyrastają inteligentne miasta

  Brak opisu obrazka
  Pandemia koronawirusa przyspieszyła cyfryzację społeczeństwa. Zmienia się sposób, w jaki komunikujemy się na co dzień, robimy zakupy, pracujemy. Transformacji cyfrowej od pewnego czasu podlegają też miasta. Innowacje smart cities usprawniają usługi miejskie, generują oszczędności, pomagają redukować emisję CO2, ograniczają straty wody i energii. Ich podstawą są rozwiązania związane z technologią komunikacji mobilnej dostarczane przez firmy telekomunikacyjne. Już 80 miejscowości w Polsce jest bardziej „smart” dzięki Orange.
  Data publikacji: 22-12-2020 08:42
 • Łódź stawia na ogrody fasadowe

  Brak opisu obrazka
  W Łodzi powstał pierwszy ogród fasadowy, czyli nieduży zieleniec przy elewacji. Kolejnych 50 ogrodów ma powstać w najbliższym roku - zapowiada łódzki magistrat.
  Data publikacji: 18-12-2020 11:03
 • Zwiększanie zrównoważonej i inteligentnej mobilności dla miast ‎ i obszarów metropolitalnych

  Brak opisu obrazka
  Na grudniowej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów miasta i regiony przyjęły sugestie dotyczące poprawy transportu publicznego w miastach i regionach metropolitalnych. W opinii sporządzonej przez Adama Struzika (PL/EPL), marszałka województwa mazowieckiego, podkreślono wyzwania związane ze zwiększeniem ruchu samochodowego w miastach i na obszarach metropolitalnych oraz wezwano do opracowania zrównoważonych i inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności.
  Data publikacji: 17-12-2020 08:27
 • Gorzów Wielkopolski - miejska przestrzeń bez tajemnic

  Prezentacja Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennych
  W Gorzowie Wielkopolskim zaprezentowano 9 grudnia potencjał nowoutworzonego Miejskiego Systemu Informacji Przestrzennej (MSIP). Zdaniem ekspertów, gorzowski zbiór danych jest jednym z największych i najnowocześniejszych w Polsce. System ten jest kopalnią wiedzy dla przedsiębiorców, historyków, regionalistów, pasjonatów zabytków i pamiątek. Ułatwi też procedury budowlane, a także pomoże przy tworzeniu budżetu obywatelskiego.
  Data publikacji: 11-12-2020 15:17
 • Rzeszów wdrożył technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych tzw. zieloną falę

  Brak opisu obrazka
  Rzeszów – to pierwsze miasto w Polsce, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych. System pomaga w codziennej pracy służb pogotowia, straży pożarnej i policji, automatycznie namierzając wóz w trakcie akcji i włączając zielone światło, co zapewnia szybszy i bezpieczniejszy przejazd przez skrzyżowanie.
  Data publikacji: 10-12-2020 09:19
Wersja XML