Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • W Krakowie stanie pierwszy w Polsce uliczny decybelomierz

  Brak opisu obrazka
  Urządzenie zostanie zamontowane na skrzyżowaniu ul. Wileńskiej i al. 29 Listopada. Będzie mierzyć poziom hałasu co… sekundę.
  Data publikacji: 08-03-2021 10:18
 • Eksperci: inwestycje w tzw. smart city wymagają długofalowych, przemyślanych strategii

  Brak opisu obrazka
  Inwestycje w tzw. inteligentne miasta (smart city) wymagają długofalowych i przemyślanych strategii - ocenili w piątek eksperci uczestniczący w debacie na konferencji Państwo 2.0. Wskazali, że do wykorzystania środków w ramach Krajowego Planu Odbudowy wymagane będą gotowe plany.
  Data publikacji: 08-03-2021 07:41
 • Marek Zagórski przedstawił priorytety rządu dotyczące rozwoju e-administracji

  Sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa Marek Zagórski; fot. PAP/Tomasz Gzell
  Cyberbezpieczeństwo, interoperacyjność i budowa architektury informacyjnej państwa, upowszechnienie rozwiązań chmurowych oraz dalszy rozwój e-usług są priorytetami rządu w dziedzinie e-administracji - wynika z wystąpienia sekretarza stanu w KPRM Marka Zagórskiego na konferencji Państwo 2.0. Minister zapowiedział też przeszkolenie wszystkich urzędników w Polsce w zakresie cyberhigieny.
  Data publikacji: 05-03-2021 09:08
 • NASK testuje stosowanie sztucznej inteligencji do zarządzania korespondencją urzędową

  zdjęcie poglądowe - komputery sztuczna inteligencja
  NASK opracowuje oparty na sztucznej inteligencji mechanizm rozdzielania korespondencji urzędowej z wykorzystaniem uczenia maszynowego na potrzeby oprogramowania do elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD PUW). System ten już w drugiej połowie bieżącego roku będzie pilotażowo wdrażany w 16 jednostkach administracji rządowej.
  Data publikacji: 25-02-2021 10:04
 • Minister Zagórski na debacie Serwisu Samorządowego PAP: system gov.pl zastąpi ePUAP za ok. 2 lata

  logo platformy e-puap
  Zastąpienie w ciągu najbliższych dwóch lat Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) przez system gov.pl zapowiedział podczas debaty Serwisu Samorządowego PAP poświęconej e-administracji Marek Zagórski, sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
  Data publikacji: 18-02-2021 08:12
 • Jak Uniwersytet Kalifornijski zatrzymał w Davis epidemię Covid - 19

  zdjęcie przedstawiające parki odpoczywających młodych ludzi
  Uniwersytet Kalifornijski w Davis,  jeden z uniwersytetów wchodzących w skład Uniwersytetu Kalifornijskiego stara się chronić swoje miasto przed Covid-19. Wszyscy mieszkańcy są za darmo diagnozowani na obecność wirusa.
  Data publikacji: 12-02-2021 15:27
 • Wystartował BootCamp IoT w Przemyślu

  Brak opisu obrazka
  Dwunastu uczniów przemyskich szkół ponadpodstawowych rozpoczęło dziś BootCamp Internetu Rzeczy. Podczas 16 dniowego kursu młodzi adepci programowania będą wspólnie z mentorami, ekspertami i specjalistami uczyć się programowania i wykorzystywania inteligentnych rozwiązań. Podczas praktycznej części BootCampu każdy z uczestników zbuduje czujnik badający zanieczyszczenie powietrza, który zostanie zaprogramowany w celu gromadzenia i udostępnianie danych pomiarowych w czasie rzeczywistym.  
  Data publikacji: 03-02-2021 14:05
 • Powiadomienia o terminie odbioru śmieci w aplikacji mobilnej „Miasto Przemyśl”

  Harmonogram wywozu odpadów w aplikacji mobilnej „Miasto Przemyśl”
  Nie masz głowy do terminu wywozu odpadów komunalnych? Skorzystaj z automatycznych powiadomień, które dostępne są w aplikacji mobilnej: „Miasto Przemyśl”. Moduł „Kalendarz wywozu odpadów” wyśle powiadomienie na Twój smartfon dzień przed planowanym odbiorem odpadów komunalnych dla Twojej nieruchomości lub wybranej przez Ciebie ulicy. Dla Twojej wygody każdy rodzaj odpadów jest oznaczony innym kolorem.
  Data publikacji: 01-02-2021 10:19
 • Gdzie wyrzucić odpady? Darmowa wyszukiwarka bije rekordy popularności

  Do którego pojemnika wrzucać karton po mleku, a do którego blistry po lekach? Warszawa uruchomiła wyszukiwarkę odpadów, z której przez ostatni rok skorzystano 3,5 mln razy.
  Data publikacji: 02-02-2021 11:12
 • 33 miasta złożyły wnioski o wsparcie zakupu autobusów elektrycznych

  Brak opisu obrazka
  Wnioski złożone do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przewidują zakup 431 nowych pojazdów zeroemisyjnych, jak również ładowarek oraz szkolenia obsługi. Większość aplikacji złożyły małe i średnie miasta, przy czym 20 miast po raz pierwszy planuje zakupić autobusy elektryczne. Nowością są wnioski o wsparcie zakupu autobusów wodorowych oraz autobusów dla przedsiębiorstwa PKS.
  Data publikacji: 29-01-2021 15:27
Wersja XML