Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności Smart City

 • Eko-Bezpieczni w Przemyślu Happening dla każdego

  Brak opisu obrazka
  20 sierpnia na przemyskim Rynku będzie można zawalczyć o tytuł szachowego mistrza, wziąć udział w artystycznych warsztatach w nurcie trash art, zagrać w Eko Milionerach i spróbować pszczelich smakołyków wprost z ula z recyklingu! Impreza potrwa od 10 do 18.00. Na uczestników warsztatów i konkursów czekają ekologiczne gadżety.
  Data publikacji: 10-08-2022 12:22
 • Miasto Przemyśl z nagrodą specjalną!

  Brak opisu obrazka
  Wczoraj tj. 14 czerwca br. we Wrocławiu poznaliśmy laureatów konkursu SMART CITY AWARDS. Miasto Przemyśl z nagrodą specjalną !
  Data publikacji: 15-06-2022 08:40
 • Prezydent Wojciech Bakun wziął udział w szczycie włodarzy miast

  Paneliści na scenie Smart City Forum, mówi Prezydent Wojciech Bakun. W tle program panelu
  We Wrocławiu  trwa właśnie XIV edycja Smart City Forum (14-15 czerwca) - największym w Polsce kongresem poświęconym funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast. Dwudniowy Kongres rozpoczął się panelem inauguracyjnym pod hasłem Szczyt Włodarzy Miast. Wziął w nim udział Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun. 
  Data publikacji: 14-06-2022 12:36
 • Coraz częściej biblioteki zaczynają pełnić funkcję mediatek

  książki na półce w bibliotece
  Coraz częściej biblioteki zaczynają pełnić funkcję mediatek. To, nad czym warto pracować, to zwiększenie świadomości osób niezainteresowanych tradycyjną książką, że takie miejsca istnieją, dotyczy to zwłaszcza dzieci i młodzieży - mówi PAP dr Agnieszka Konior z Zakładu Zarządzania Kulturą Instytutu Kultury UJ.
  Data publikacji: 08-06-2022 11:40
 • Pleszew – pierwsze miasto 15-minutowe w Polsce

  Brak opisu obrazka
  Wszystko, czego potrzebujemy do życia w odległości maksymalnie 15 minut od miejsca naszego zamieszkania - czy to możliwe? Tak, o ile mieszkamy w mieście kompaktowym, często nazywanym także piętnastominutowym. Pierwszym takim miastem w Polsce stał się niedawno Pleszew (województwo wielkopolskie).
  Data publikacji: 30-05-2022 14:30
 • Warszawskie łąkomaty

  Brak opisu obrazka
  Ukwiecenia na rondzie Dmowskiego podbiły serca warszawiaków. Co sezon centrum stolicy rozkwita feerią barw i kształtów. W ubiegłym roku na rondzie pojawiła się zachwycająca pomarańczowo-różowa łąka. Teraz każdy z mieszkańców Warszawy może mieć ją w swoim domu!
  Data publikacji: 04-05-2022 13:00
 • "Szkolna ulica" - pomysł na zwiększenie bezpieczeństwa uczniów

  bariera drogowa z napisem "Ulica szkolna"
  Szkolna ulica to doskonale znane rozwiązanie wprowadzane w miastach na całym świecie, polegające na czasowym ograniczeniu ruchu pod szkołą poprzez zakaz wjazdu samochodów. Obecność dużej liczby aut budzi w uczniach i rodzicach obawy o bezpieczeństwo, a niektórych zmusza do wyboru innego środka podróży niż przejście pieszo czy podjechanie na hulajnodze, czy rowerze. Duży ruch aut generuje też hałas i zanieczyszczenia. Ten pomysł wprowadzają już w życie polskie miasta, m.in. Warszawa, Kraków i Wrocław.
  Data publikacji: 25-04-2022 14:36
 • BIZNES INFO - Punkt informacyjny dla przedsiębiorców

  Brak opisu obrazka
  Informujemy, że Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w ramach przedsięwzięcia „Razem wspieramy lokalny biznes” uruchomiła ELEKTRONICZNY FORMULARZ KONSULTACJI.
  Data publikacji: 20-04-2022 09:58
 • Czym jest SMUP?

  kadr z filmu o SMUP, ze zdjęciem prowadzącego
  Prace nad Systemem Monitorowania Usług Publicznych weszły w kolejny etap. Po przygotowaniu danych i publicznym udostępnieniu systemu, od lutego br. oferowane są jednostkom samorządu terytorialnego szkolenia z zakresu posługiwania się systemem.
  Data publikacji: 19-04-2022 13:22
 • Rząd chce zrównać mObywatela z tradycyjnym dowodem i umożliwić gminom np. wgrywanie do aplikacji kart miejskich

  zdjęcie poglądowe aplikacji mObywatel
  Rząd pracuje nad ustawą mającą na celu zapewnienie uznawania modułu mTożsamość w aplikacji mObywatel na dokładnie takich samych zasadach jak tradycyjnego dowodu osobistego. Regulacja powinna trafić do Sejmu jeszcze w tym roku – poinformował sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz.
  Data publikacji: 11-04-2022 10:21
Wersja XML