Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mundurowi rywalizują o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w halowej piłce nożnej

Już po raz 17. przedstawiciele służb mundurowych z całej Polski spotkali się na parkiecie hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Mickiewicza, aby rywalizować o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla w halowej piłce nożnej.

 

Turniej rozpoczął się w piątkowy ranek, 11 października br. Do sportowej rywalizacji przystąpiło łącznie 12 zespołów, które w fazie eliminacyjnej podzielone zostały na dwie grupy, liczące po sześć drużyn. W grupie A zagrały reprezentacje: 1. Batalionu Czołgów Żurawica, 5. Batalionu Strzelców Podhalańskich Przemyśl, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, 13. Dywizji Trałowców Gdynia, 34. Batalionu Lekkiej Piechoty Jarosław i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, natomiast w grupie B: 1. Regionalnego Ośrodka Dowodzenia i Naprowadzania Kraków-Balice, Straży Miejskiej Warszawa, Straży Miejskiej Nowy Sącz, Straży Miejskiej Tarnobrzeg, Prawników Przemyśl i Straży Miejskiej Przemyśl. Zespoły reprezentujące straże miejskie rywalizowały dodatkowo o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Przemyślu.

 

Brak opisu obrazka

 

Po rozegraniu kilku spotkań eliminacyjnych w piątkowe przedpołudnie, o godzinie 13.00 doszło do oficjalnego otwarcia imprezy, której dokonał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz komendant Straży Miejskiej w Przemyślu Jan Geneja. Gości było jednak znacznie więcej, a wśród nich m.in.: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Greta Ostrowska, Radny Rady Miejskiej w Przemyślu Bartłomiej Barczak i Naczelnik Wydziału Promocji i Kultury UM w Przemyślu Janusz Łukasiewicz.

 

Brak opisu obrazka

 

Pierwszego dnia turnieju zespoły rozegrały łącznie aż 30 meczów! Wszystko dlatego, że rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Do dalszej fazy awansowały po cztery najlepsze ekipy. Pozostałe zagrały o miejsca 9. – 12. Spotkania ćwierćfinałowe, półfinałowe i finał rozegrane zostaną jutro, czyli w sobotę, 12 października br. Początek wydarzenia o godzinie 8.00, a najważniejszy mecz rywalizacji, którego stawką będzie Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla odbędzie się o godzinie 12.20.

 

Brak opisu obrazka

 

Ciekawe, czy zagra w nim, broniąca tytułu mistrzowskiego, wywalczonego przed rokiem, drużyna Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej Przemyśl? Aby to sprawdzić, warto przyjść do hali Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

Wszystkich sympatyków halowej piłki nożnej serdecznie zapraszamy!

 

 

Organizatorem 17. Turnieju Halowej Piłki Nożnej Służb Mundurowych o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla jest Straż Miejska w Przemyślu przy współpracy z Komisją Wykonawczą Koła Przemyśl Związku Zawodowego Funkcjonariuszy oraz Pracowników Straży Miejskich i Gminnych.

 

 

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML