Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zbliża się Europejski Dzień bez Samochodu – skorzystaj z darmowych przejazdów autobusami MZK

W najbliższy czwartek i piątek (19 i 20 września br.) po raz kolejny obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, dzięki wspólnej inicjatywie Prezydenta Miasta Przemyśla Wojciecha Bakuna, Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Miejskiego Zakładu Komunikacji oraz Tygodnika „Życie Podkarpackie” wszyscy przemyślanie będą mogli skorzystać z bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.

 

dzienbezsamochodu-2-2.jpeg

 

Aby skorzystać z bezpłatnych przejazdów należy spełnić jeden warunek – w czwartek, 19 września zamiast biletu należy zabrać ze sobą do autobusu najnowszy numer „Życia Podkarpackiego” - okazanie gazety uprawniać będzie Państwa do całodziennych, bezpłatnych przejazdów. Natomiast 22 września nie zapomnij o zabraniu ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu – dzięki niemu znów pojedziesz za darmo!

 

 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji. Mamy nadzieję, że przekonacie się Państwo, iż dzień (a może nawet życie) bez samochodu nie jest takie straszne, bo po Przemyślu można tanio, swobodnie i wygodnie przemieszczać się autobusami!

 

 

dzienbezsamochodu-2.jpeg

 

 

Szanowni Państwo!

 

Jednym z najważniejszych problemów naszego miasta jest zanieczyszczenie powietrza związane w dużym stopniu z nadmierną emisja dwutlenku węgla, co  jest m.in. konsekwencją  dynamicznego rozwój motoryzacji. W chwili obecnej, bardzo dużo mieszkańców posiada własny samochód i wielu z nich  nie wyobraża sobie codziennego życia bez tego środka transportu. Duża liczba pojazdów na przemyskich ulicach  powoduje powstawanie korków, a w wyniku emisji spalin bardzo często pojawia się trujący smog.

 

Włączając się do akcji ,,Dzień bez samochodu” w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu chcemy pokazać naszym mieszkańcom, że funkcjonowanie  bez samochodu jest możliwe, a korzystanie na co dzień z komunikacji miejskiej jest o wiele korzystniejszym a przede wszystkim bardziej ekologicznym  rozwiązaniem. Podczas trwania naszej akcji, którą organizujemy wspólnie  z ,,Życiem Podkarpackim”  każdy kto w dniu 19 września br. będzie  posiadał przy sobie niniejsze wydanie Tygodnika, będzie mógł skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK, natomiast w dniu 20 września br. okazję do darmowych przejazdów będą mieli wszyscy kierowcy, którzy zrezygnują w tym dniu  z poruszania się własnym autem. Jedynym warunkiem będzie  posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego  pojazdu.

 

Dodatkową niespodziankę dla pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej przygotowała firma mPay S.A. właściciel aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która jest jednym z oficjalnych kanałów sprzedaży biletów autobusowych. W ramach kampanii ETZ 2019 firma prowadzi akcję pn. „Bądź EKO i wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”. Każdy kto pomiędzy 16 a 22 września br. zarejestruje się w mPay, będzie mógł skorzystać ze specjalnego kodu promocyjnego: EKO2019. Wpisanie go w aplikacji pozwoli na otrzymanie zasilenia konta o wartości 5 zł. Szczegółowe informacje na temat tego w jaki sposób można korzystać z przedmiotowej aplikacji mobilnej dostępne są na stronie internetowej MZK Sp. z o.o. w Przemyślu pod adresem:  www.mzk.przemysl.pl.

 

 

environmental-protection-326923_960_720.jpeg

 

publikacja: Agata Czereba

Wersja XML