Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach – spektakl na zakończenie lata…

W imieniu Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki Zamek zapraszamy Państwa w sobotę, 21 września br. o godzinie 18.00 na spektakl „WYŻEJ NIŻ POŁONINA. Saga w VI aktach”. Wyjątkowe widowisko muzyczne w wykonaniu aktorów Teatru Siemaszkowej z Rzeszowa, będzie symbolicznym zakończeniem teatralnego lata na Zamku. Nie można go przegapić!

 

 

 


Bieszczady, jako górska perła Podkarpacia, od zawsze są związane z rozbudowaną mitologią. Wpłynęła na to zarówno powikłana i krwawa historia okresu powojennego, jak i ciężka praca tamtejszych mieszkańców w latach powojennych. Do tego należy dodać „zew przygody”, który w te tereny przyciągał wszelkiego rodzaju odmieńców, ludzi zagubionych czy wręcz odwrotnie – łaknących prawdziwych, męskich wyzwań, a także całe rzesze artystów szukających tutaj natchnienia. Większość przyjezdnych uciekała stąd, nie mogąc sprostać ciężkim warunkom życia, natomiast inni, nie mając dokąd wracać, wegetowali latami, imając się różnych zajęć i nader często swe frustracje topiąc w alkoholu.


„Wyżej niż połonina. Saga w VI aktach” to historia zarazem tragiczna i wesoła, wypełniona śpiewem, zakręcona bieszczadzkimi biesami, ale mocno wpatrzona ponad połoniny, czyli tam gdzie prowadzą wszystkie nasze ścieżki – Do Nieba Bram.

 

Brak opisu obrazka

 

 

*Bilety w cenie 10 zł do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na godzinę przed spektaklem w kasie PCKiN Zamek.

 

 

Zapraszamy!

Brak opisu obrazka

 

publikacja: Agata Czereba

Wersja XML