Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

8. Przemyskie Święto Ulic – ZAPRASZAMY!

Jeszcze nie opadł kurz po jednym z największych nadsańskich wydarzeń tego roku, jakim z całą pewnością był wczorajszy (8 bm.) koncert zespołu Another Pink Floyd, a my mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejną imprezę...

 

Od ośmiu lat, w miesiącu spadających z drzew kasztanów – wrześniu – celebrujemy szczególne święto. Przemyskie Święto Ulic Kazimierza Wielkiego i Franciszkańskiej – czyli tych, które od wieków wiodą na Rynek Starego Miasta i zdobią serce nadsańskiego grodu.

 

Program tegorocznego wydarzenia obfituje w szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych mieszkańców miasta. Główną ideą Przemyskiego Święta Ulic niezmiennie pozostaje jednak chęć przywrócenia w tej części Przemyśla dawnych tradycji kupieckich oraz integracja działających na Starówce przedsiębiorców.

 

Brak opisu obrazka

 

8. Przemyskie Święto Ulic rozpocznie się tradycyjnym, wielobarwnym i radosnym korowodem pod przewodnictwem samego Króla Kazimierza Wielkiego, który wzorem lat ubiegłych, o godzinie 15 poprowadzi przemyślan ze Wzgórza Zamkowego poprzez ulice Franciszkańską i Kazimierzowską na Rynek, gdzie powita go Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun.

 

Potem czeka nas już tylko doskonała zabawa…

O godzinie 15.20 – Zespoły: Koralik, Koralik Gold i Studio Tańca Chillout wykonają dla Państwa Flash Mob, a czterdzieści minut później, o godzinie 16.00 – Król Kazimierz Wielki - na scenie usytuowanej u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej oficjalnie otworzy imprezę. Tuż po godzinie 16 na scenę wkroczą: C.K. Port Przemyśl, Kasia Osóbka i zespół Lavina, którego frontmana Bilguuna Ariunbaatara chyba nikomu nie musimy przedstawiać. W roli gwiazdy wieczoru wystąpią CHŁOPCY Z PLACU BRONI!

 

Zapraszamy!

 

Brak opisu obrazka

 

Patronat honorowy nad VIII Przemyskim Świętem Ulic sprawuje Prezydent Miasta Przemyśla.

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie dla Przemyśla Regia Civitas we współpracy z Urzędem Miejskim w Przemyślu oraz Przemyskim Centrum Kultury i Nauki Zamek.

 

Brak opisu obrazka

 

 

Agata Czereba

Wersja XML