Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pożegnaliśmy Przemyską Scenę Letnią

W tym roku już po raz kolejny zaprosiliśmy przemyślan oraz odwiedzających nasze miasto turystów do delektowania się występami naszych lokalnych muzyków. Trzecia edycja Przemyskiej Sceny Letniej z powodów technicznych ruszyła tym razem z lekkim opóźnieniem. Jednak całkiem sprawnie udało się zażegnać wszelkie przeciwności i dzięki temu w każdy wakacyjny wieczór (od wtorku do niedzieli) w sercu nadsańskiego grodu mogliśmy usłyszeć znakomitą, niezwykle klimatyczną muzykę w wykonaniu najlepszych z najlepszych.

 

Brak opisu obrazka

 

Wakacji nadszedł kres, a wraz z nim musieliśmy pożegnać Przemyską Scenę Letnią. W niedzielę, 1 września br., odbył się finał projektu, podczas którego oficjalnego zamknięcia dokonali Wojciech Bakun - Prezydent Miasta Przemyśla oraz Zbigniew Bednarczyk – szef Stowarzyszenia „Klub Przemyski Melonik”, który wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu organizował tegoroczne wydarzenie.

 

 

Prezydent Miasta podziękował wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Wyraził również nadzieję, na kontynuowanie Przemyskiej Sceny Letniej w znacznie większym niż do tej pory wymiarze.

 

- Chciałbym, aby za rok Przemyska Scena Letnia zaczęła grać nie z początkiem wakacji, ale już w czerwcu. I nie powinna cichnąć prędzej niż w połowie – albo nawet końcem września – powiedział Wojciech Bakun

 

 

- Jestem pewien, że nie tylko mieszkańcy Przemyśla, ale także nasi goście – turyści – uważają, że scena letnia jest fantastycznym uzupełnieniem wszystkich większych imprez, odbywających się w nadsańskim mieście. Jej wartość jest tym większa, bowiem prezentują na niej swoją twórczość  głównie młodzi artyści – rewelacyjni uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu – dodał Prezydent.

 

 

W tym roku na Przemyskiej Scenie Letniej wystąpili m.in.:  zespół SUTURE SIBLINGS, TRIO wokalno-instrumentalne w składzie: Kacper Bator, Dobrosław Jabłoński i Krzysztof Polnik, Jerzy Markowicz, Duet: Małgorzata Świetlicka i Aleksandra Łygan, zespół XYZ, Duet: Kacper Bator i Dobrosław Jabłoński, Dawid Huczko, Duet: Krzysztof Polnik i Martyna Polnik, Kwartet smyczkowy NELLA FANTASIA w składzie: Julia Mazurek, Katarzyna Baszak, Katarzyna Kociuba oraz Aleksandra Baszak, a także Mateusz Pieniążek i Andrzej Paczewski.

 

Brak opisu obrazka

 

Mecenasami koncertów byli: Firma Aurora – Piotr Hawryluk, Piwiarnia Warecka, Pizzeria Margherita, Euroterm TGS Sp. z o.o., Wit Więch, Gen. Dywizji  SG Dominik Tracz, F.H.U. Eurobus, Bracia Rojek, Auto-Fan, Firma Hensfort, Firma Kaw-Met – Kawiński Marek oraz Pracownia Fajek Mr. Bróg.   

 

Wszystkim Państwu – organizatorom wydarzenia, gwiazdom Przemyskiej Sceny Letniej, publiczności oraz sponsorom serdecznie dziękujemy. Widzimy (i słyszymy) się za rok. A właściwie… już za niecałe dziesięć miesięcy. Do zobaczenia!

 

Brak opisu obrazka

 

tekst i zdjęcia: Agata Czereba

Wersja XML