Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Terytorialsi z Przemyśla uczcili 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej

   W 80 rocznice wybuchu II Wojny Światowej Żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej 342 kompanii lekkiej piechoty, przemyscy terytorialsi z inicjatywy i pomysłu st. szer. TSW Dawida Nikholza wymienili spłowiałe wstęgi w barwach narodowych na nagrobkach poległych Żołnierzy Wojny Obronnej 1939 roku na Cmentarzu Zasańskim w Przemyślu oraz zapalili znicze. Przemyscy Terytorialsi w ten sposób oddali hołd i cześć swoim poległym poprzednikom. Wpisali się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Zapal lampkę bohaterom Września”.
   To spontaniczne przedsięwzięcie było też sposobnością do oczyszczenia nagrobka mjr Władysława Koby, uczestnika kampanii września 1939 roku, Żołnierza Niezłomnego, który DECYZJĄ Nr 131/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 28 sierpnia 2019 r. oficjalnie stał się patronem 34 batalionu lekkiej piechoty, w którego skład wchodzi Nasza Przemyska kompania obrony terytorialnej.
   W tym miejscu należy też zaznaczyć, że Żołnierze przemyskiej OT na czele z Dowódcą 342 por. Grzegorzem Pudlikiem wzięli też udział w głównych miejskich obchodach 80 Rocznicy II Wojny Światowej o godzinie 4.45 pomagając w organizacji uroczystej zbiórki (m.in. zapalaniu zniczy) na Cmentarzu Wojskowym w Przemyślu, Mszy Św oraz odsłonięciu przy Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej pamiątkowej tablicy 22 Dywizji Piechoty Górskiej.

 

 

Test, publikacja i zdjęcia:
Maciej J. Szeremeta - OZK w/m

Wersja XML