Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kto ma ochotę wybrać się na (już 4.!) wyprawę Wehikułem Czasu?

Już chyba wszyscy (albo prawie wszyscy) przemyślanie - aktywni użytkownicy pewnego popularnego portalu społecznościowego, doskonale znają profil – Przemyśl miasto zabytków – Wehikuł Czasu.

 

Tym, którzy jeszcze nie wiedzą o czym mowa podpowiadamy, iż pod wspomnianą nazwą kryje się grupa pasjonatów historii naszego miasta. Członkowie owej grupy dzielą się z innymi swoimi wspomnieniami lub wspomnieniami swoich przodków, które dawno temu zostały zatrzymane w kadrze aparatu. I tak tytułowy Wehikuł Czasu zabiera nas w czasy PRL-u, II wojny Światowej, czy nawet odzyskania Twierdzy Przemyśl…

 

Brak opisu obrazka

 

Od jakiegoś czasu Marek Janowski – założyciel grupy zaprasza wehikułowiczów do wyjścia ze świata wirtualnego na ulice naszego miasta, gdzie podążając za obrazami opublikowanymi w internecie, wspólnie eksplorują bardziej lub mniej znane zakamarki tysiącletniego grodu.

W sobotę, 24 sierpnia kolejna (już czwarta!) wyprawa! Jej tematem przewodnim będzie… Rozwój infrastruktury kolejowej i drogowej miasta Przemyśla.

 

W imieniu organizatorów serdecznie zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Wszystkich chętnych zapraszamy 24 sierpnia br. o godzinie 12.00 na Plac Legionów (zbiórka przy wejściu do kas dworca PKP).

 

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia:W trakcie wyprawy przewidziana jest miła niespodzianka dla wehikułowiczów. A po wyprawie… Zapraszamy wszystkich na kiełbaskę z ogniska, które rozpalimy obok wiaty na Zniesieniu.
Wyprawa jest tak zaplanowana, że zakończy się około godziny 14.00 na ul. Jagiellońskiej, skąd o 14:13 odjeżdża autobus nr 28, który zawiezie nas prosto na Zniesienie. Warto wcześniej zaopatrzyć się w bilety. Można je też zakupić bezpośrednio u kierowcy.

 

Zatem… Do zobaczenia!

 

Brak opisu obrazka

 

Publikacja: Agata Czereba

Zdjęcia: Przemyśl miasto zabytków – Wehikuł Czasu oraz IV Wyprawa Wehikułem Czasu na Facebook’u

Wersja XML