Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

22. „Pomnikowe” Manewry Szwejkowskie przeszły do historii…

Przejażdżki na rowerach, „szlifowanie” bruku, palenie fajki, bałakanie i śpiewanie z kapelą „Ta Joj”, degustacja przepysznych gołąbków ziemniaczanych przepijanych złotym „eliksirem” z chmielu, zwiedzanie pomników historii, biesiada szwejkowska, a przede wszystkim meldunki z Twierdzy Przemyśl, które wysyłano w eter za pomocą okolicznościowej CK Radiostacji SNØCK. Te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników weekendowych – „Pomnikowych” Manewrów Szwejkowskich.

 

Brak opisu obrazka

 

22. edycja wyjątkowej imprezy, organizowanej na cześć zabawnego bohatera słynnej antywojennej satyry autorstwa Jaroslava Haška już za nami. Podobnie jak w latach poprzednich, organizatorami Manewrów było Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka.

 

Brak opisu obrazka

 

Na prawie trzydniową imprezę przybyli nie tylko przemyślanie, ale i miłośnicy Józefa Szwejka z całej Polski, Czech i Ukrainy. Znamienici goście, wśród których znaleźli się m.in.: Wiceprezydent Miasta Przemyśla Bogusław Świeży, Poseł na Sejm RP Marek Rząsa oraz wnuczka Jaroslava Haška mieli nie tylko okazję zasilenia szeregów szwejkowskich regimentów, ale przypadło im w zaszczycie poznać samego z Bożej łaski cesarza Austrii, apostolskiego króla Węgier, króla Czech, Dalmacji, Chorwacji, Slawonii, Galicji, Lodomerii i Ilyrii, króla Jerozolimy etc, etc... Franciszka Józefa! ;-)

 

Brak opisu obrazka

 

Tegoroczne manewry były pretekstem do udowodnienia niedowiarkom (jeśli takowi istnieją…), że na otrzymany niedawno tytuł „Pomnika Historii”, Przemyśl zasłużył jak żadne inne miasto w kraju. Program wydarzenia skonstruowano w taki sposób, by biorący w nim udział „rekruci” na własne oczy – a nawet namacalnie – przekonali się o wyjątkowości nadsańskiego miasta i otaczających go fortów. I choć poczciwy Wojak Szwejk kojarzony jest przede wszystkim z gorzkim, ale jednak humorem, tym razem miał przed sobą całkiem poważną misję. I zdaje się, że wypełnił ją znakomicie.

 

 

 

Tekst: Agata Czereba

Zdjęcia: Grzegorz Karnas, Piotr Michalski

 

Brak opisu obrazka

 

Postscriptum - Radiostację SNØCK będzie można jeszcze usłyszeć! W okresie wakacyjnym będzie nadawać kilkukrotnie. Tym razem z fortów Twierdzy Przemyśl. Karty QSL wysyłane będą za pośrednictwem biura QSL lub pocztą po dostarczeniu koperty z adresem zwrotnym i znaczkiem! Zapraszamy do zabawy!

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML