Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koralik podbił Hiszpanię! Zespół z Przemyśla gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Talentów Top Art Festival „La Costa Musical”!

Zespół Taneczny „Koralik” z Centrum Kulturalnego w Przemyślu wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Talentów Top Art Festival „La Costa Musical” w Costa Brava w Hiszpanii. W konkursie brały udział najlepsze formacje taneczne z Polski i Hiszpanii, a nasz zespół powrócił z niego z licznymi nagrodami.

 

Brak opisu obrazka

 

Podczas festiwalu Koralik zaprezentował dwa układy taneczne „Tajemnica katedry Notre Dame” i „Pragnienie wolności”, a tancerki zespołu wystąpiły w kategoriach solo i duet. Dodajmy, że prezentacje konkursowe i gala odbywały się w pięknej sali koncertowej Gran Casino w Lloret de Mar. Zespół powrócił z Hiszpanii z wieloma nagrodami: Grand Prix - najlepszy choreograf dla Doroty Pantuły-Ferlejko, I miejsce dla tancerek – solistki Nikoli Palko za układ „Tęsknota nie mija” oraz duetu Darii Strzępek i Natalii Palko za układ „Dwa żywioły”.

 

Brak opisu obrazka

 

Ponadto „Koralik” został nominowany do udziału w przyszłym roku w zagranicznym międzynarodowym festiwalu, a Nikola Palko za rolę Esmeraldy w układzie „Tajemnica katedry Notre Dame” oraz za solowy występ w układzie "Tęsknota nie mija" otrzymała zaproszenie do udziału w warsztatach w szkole baletowej w Barcelonie.

 

Brak opisu obrazka

 

W ramach festiwalu zespół uczestniczył także w warsztatach z tańca współczesnego, hip hopu i street dance prowadzonych przez tancerza szkoły baletowej w Barcelonie Ricardo Bravo. Miał też zaszczyt uczestniczyć w pokazie i warsztatach tańca flamenco, które poprowadził sam mistrz Jose Leon.

 

Brak opisu obrazka

 

Oprócz udziału w konkursie „Koralik” zwiedził Barcelonę, był w parku wodnym Marineland, a także odwiedził w Paryżu Park Disneyland oraz Park Asterix. A z samego festiwalu zespół powrócił z jeszcze większą mobilizacją do dalszej pracy.

 

Brak opisu obrazka

Zdjęcia: Dorota Pantuła-Ferlejko

Wersja XML