Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Kazimierz Jonkisz Jazz Energy wystąpi w Centrum Kulturalnym

Kazimierz Jonkisz naukę gry na perkusji rozpoczął w 1962 roku. Już w wieku osiemnastu lat został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą (1967). Z własnym zespołem debiutował na Jazz Jamboree w Warszawie w 1980 r. W tym samym roku nagrał swoją pierwszą autorską płytę „Tiri Taka”, z serii Polish Jazz. W piątek 7 czerwca (godz. 19:00) wystąpi ze swoim zespołem Kazimierz Jonkisz Jazz Energy w Centrum Kulturalne w Przemyślu, Klub Piwnice. Bilety: 20 zł (kasa czynna od wtorku do niedzieli, godz. 14:00 - 20:00)

W dyskografii ma blisko siedemdziesiąt albumów. Współpracował z tuzami polskiej muzyki instrumentalnej, m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, a także z plejadą muzyków amerykańskich, jak choćby Eddie Henderson, Monty Waters, Larry Coryell, czy John Hicks.
Zespół ENERGY jest kolejną formacją prowadzoną przez Kazimierza Jonkisza. Towarzyszą mu młode lwy polskiego jazzu – saksofoniści Borys Janczarski i Tomasz Grzegorski, kontrabasista Wojciech Pulcyn i trębacz Jerzy Małek.

 

W Przemyślu grupa wystąpi w składzie:

Kazimierz Jonkisz - perkusja

Borys Janczarski - saksofonista młodego pokolenia. Koncertował i nagrywał m.in. z Piotrem Wojtasikiem, Billym Harperem, Kevinem Mahoganym, Januszem Muniakiem, Sławomirem Kulpowiczem. Od 2002 jest członkiem zespołów Kazimiera Jonkisza.

Tomasz Grzegorski - saksofonista tenorowy, absolwent Instytutu Jazzu AM w Katowicach. Karierę rozpoczął w latach 90. w grupie Quintessence. 2005-2012 był członkiem zespołu Nigela Kennedy`ego, z którym wystąpił w wielu krajach świata i nagrał dwa albumy. Współpracował z Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem.

Wojciech Pulcyn - kontrabasista, absolwent Wydziału Jazzu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Grał m.in. z Ewą Bem, Michałem Urbaniakiem, Michałem Tokajem. Autor muzyki teatralnej i filmowej.

Brak opisu obrazka

Wersja XML