Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Chór Triola z „Szesnastki” ze Srebrem

17 maja br. w corocznym, bardzo wymagającym  Przeglądzie Chórów Regionu Podkarpackiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca  Polska 2019 w Rzeszowie, chór Triola ze Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich pod batutą Joanny Cioch otrzymał  „Srebrne Pasmo”.

Jury,  złożone z pracowników naukowych Wydziałów Muzyki w Lublinie i w Rzeszowie,  przy ocenie brało pod uwagę przede wszystkim: poziom trudności wykonywanych utworów, stopień ich dopracowania oraz interpretację.

W tegorocznym konkursie w chórze Triola zadebiutowało kilkanaście zdolnych „czwartaczków”,  które godnie zastąpiły ubiegłoroczne, dobrze już wyszkolone absolwentki gimnazjum.

Przez cały rok chórzyści systematycznie pracowali poznając sztukę śpiewu wielogłosowego, ucząc się kontaktu z dyrygentem, współdziałania w zespole, kreatywności, co z kolei  przełożyło się na ponowny sukces. Od dziewięciu bowiem lat chór Triola plasuje się bardzo wysoko w różnych konkursach, oscylując pomiędzy „Złotem” a  „Srebrem”.

Warto nadmienić, że chór może rozwijać  się dzięki kilkuletniej współpracy z  Przemyskim  Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Tam też chór z powodzeniem wystawił swój pierwszy musical: ”Hej, ludzie idą święta”.

W najbliższym czasie, 14 czerwca  br. o godz. 18.00 znowu obejrzymy  chórzystów  na scenie Zamku Kazimierzowskiego , tym razem w musicalu pt. „Szkolny rock”.

PDFSrebrne pasmo 2019.pdf (83,18KB)

 

 

Wersja XML