Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Majówka na 28 głosów... Za nami Koncert Wiosenny w wykonaniu radomskiego Chóru Ewangelickiego im. O. Kolberga

Chór powstał we wrześniu 2004 roku przy Parafii Ewangelicko – Augsburskiej w Radomiu. Jego założycielką i dyrygentką jest diakon Katarzyna Rudkowska. Początkowo chór działał w obrębie Parafii i Kościoła. W ciągu kilku lat chór powiększył swą liczebność. Rozpoczął regularną działalność koncertową nie tylko na terenie Parafii. Występował kilkakrotnie dla pacjentów radomskich szpitali, dla Stowarzyszenia Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane, w radomskim Areszcie Śledczym, w Domach Pomocy Społecznej i Ośrodkach Kultury.

 

Koncert Wiosenny (9).jpegPoczątkowo śpiewało w nim sześć osób. Obecnie liczy sobie dwudziestu ośmiu chórzystów. W ciągu kilku ostatnich lat stał się też chórem ekumenicznym zrzeszający w sobie chórzystów z pięciu różnych Kościołów Chrześcijańskich z terenu Radomia i okolic. W czerwcu 2014 chór przyjął imię ewangelickiego etnografa i kompozytora Oskara Kolberga.

 

Koncert Wiosenny (12).jpegW sali widowiskowej Zamku Kazimierzowskiego mieszkańcy Przemyśla oraz odwiedzający nasze miasto turyści wysłuchali wybrany na tę okazję zestaw utworów rozrywkowych. Były to -  w specjalnych chóralnych aranżacjach – kompozycje: z musicalu „Skrzypek na dachu”, L. Cohena, E. Claptona, A. German, zespołu Zakopower,  zespołu IRA.  Jak przystało na chór chrześcijański w programie znalazły się również pieśni religijne, a także ludowe.

 

 

 


Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński

 

Wersja XML