Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Fotopułapki sposobem na dzikie wysypiska

Koniec zimy i rozpoczynająca się wiosna odsłaniają wiele wstydliwych widoków w naszym mieście, którymi są dzikie wysypiska śmieci. Pomimo wprowadzenia czytelnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, który pozwala na bezproblemowe pozbycie się śmieci różnego rodzaju w ramach obowiązkowej opłaty za ich odbiór, wiele zakamarków Przemyśla nadal tonie w odpadach, które powinny znaleźć się na składowisku odpadów lub w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów. Władze miasta zamierzają walczyć z tym zjawiskiem poprzez monitorowanie miejsc, w których najczęściej pojawiają się dzikie wysypiska, za pomocą tzw. „fotopułapek”.

W najbliższym czasie zostanie zakupiona partia tych urządzeń, które nagrywają obraz i dźwięki, a poza tym mogą się łączyć z siecią GSM i przekazywać obraz na bieżąco. Są odporne na warunki atmosferyczne i mogą zapewniać doskonałą jakość zdjęć, również w nocy. Pierwsze miejsca, w których zaczną działać zostaną wytypowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej wspólnie ze Strażą Miejską, po jakimś czasie ich lokalizacja będzie zmieniana w zależności od potrzeb. Podrzucanie odpadów w krzaki, na forty i inne miejsca, to nie tylko powód do wstydu, ale także narażenie się na bardzo przykre konsekwencje i konkretną, wysoką karę finansową.

Brak opisu obrazka

Wkrótce planowane jest także zawarcie porozumienia pozwalającego, jak co roku, na wykorzystanie do prac porządkowych w mieście osadzonych z zakładu karnego. W ubiegłych latach zbierano w ramach tej akcji  nawet ponad 20 ton (!) odpadów, które trafiły tam gdzie powinny były trafić, czyli do instalacji przetwarzania odpadów.

Przypominamy, że w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w naszym mieście przewidziane są terminy odbioru wszystkich frakcji odpadów w ramach ponoszonej przez mieszkańców opłaty. Ponadto selektywnie zebrane odpady (opony, gruz, stare meble itp.) można LEGALNIE i BEZ DODATKOWYCH OPŁAT dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, wjazd od ul Wilsona w Przemyślu.

Witold Wołczyk

rzecznik prasowy

Urząd Miejski w Przemyślu

Wersja XML