Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Świetna zabawa i szczytny cel - Charytatywny Nocny Maraton Pływacki - Zapraszamy!

Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpiecznego Pobytu Twojego Dziecka Nad Wodą „Orka” Przemyśl jest organizatorem niezwykłego wydarzenia na przemyskiej pływalni. W nocy z 29 na 30 marca (z piątku na sobotę) uczestnicy Maratonu Pływackiego będą chcieli ustanowić nowy rekord Przemyśla w długości przepłyniętego dystansu podczas jednego maratonu. To nie wszystko, bo wydarzeniu jest połączone z akcją „Kilometry dobra” dla Adama Błachuta. Maraton został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Przemyśla Pana Wojciecha Bakuna.

 

Brak opisu obrazka

 

Pomysł narodził się dzięki Adasiowi. Adaś Błachut urodził się w styczniu 2013 roku. Jest mieszkańcem naszego miasta. Od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnego niedowładu kurczowego z przewagą prawej strony. Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji, gdyż jego rozwój jest znacznie opóźniony. Obecnie nie potrafi samodzielnie siedzieć, ani nie raczkuje. Zaczął trochę mówić i próbuje składać zdania. Jego mama marzy o tym, aby Adaś zaczął chodzić, jednak wie, że przed nimi jeszcze długa droga. Rehabilitacja oraz niezbędny sprzęt są bardzo kosztowne, a ona nie jest w stanie sobie poradzić z takimi wydatkami. Dlatego prosi o pomoc.

 

- Wspólnie chcemy pobić pływacki rekord ustanowiony w 2018 roku, który wynosi 286,15 km. Jest to wynik możliwy do poprawienia, bardzo w to wierzymy. Za każdy przepłynięty kilometr chcemy przekazać Adasiowi 5 zł. Będzie to dla nas motywacją oraz zachętą do podjęcia ogromnego wysiłku. Te kilometry dobra będą częścią naszego planu uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości, „Sto maratonów pływackich na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę” - informują na swojej stronie organizatorzy.

 

Brak opisu obrazka

Wersja XML