Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Bike Town odbędzie się, ale w innym terminie

Informacja o odwołaniu tegorocznej edycji Bike Townu wywołała zrozumiałe zaniepokojenie, mieszkańców i wielu innych, zainteresowanych miłośników rowerowych, ekstremalnych dyscyplin. Wszyscy w naszym mieście zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że w okolicach długiego weekendu majowego przemyski Rynek i Stare Miasto jest opanowane przez różnego rodzaju wydarzenia rowerowe, a impreza stała się też najważniejszym wydarzeniem wizerunkowym miasta.

fot_G_Karnas_16299.jpeg

Istniało zagrożenie dla tegorocznej edycji Bike Townu, a mniejsze niż oczekiwaliśmy dofinansowanie zewnętrzne było jednym z tego powodów. Jednak po rozmowach Prezydenta Miasta z głównym, organizatorem, czyli Fundacją Azymut, udało się znaleźć rozwiązanie, które powinno satysfakcjonować wszystkich. Impreza odbędzie się, ale w późniejszym terminie, wakacyjnym, więc taka zmiana może nawet uatrakcyjnić Festiwal Rowerowy. Pracujemy z organizatorem nad tym planem „B”, a odsunięty w czasie termin pozwoli na znalezienie innych źródeł finansowania, a także spokojne organizacyjne dopięcie wszystkich szczegółów. O konkretnych datach będziemy informować wspólnie z organizatorami.

Informacje o problemach z organizacją Bike Townu mają też bardzo niespodziewany, ale pozytywny efekt – pytania i głosy wsparcia docierają nie tylko z samego Przemyśla, ale i całej Polski, co najlepiej świadczy, jak ta impreza jest oczekiwana i rozpoznawalna. Warto też pamiętać, że odbywający się w ramach Bike Townu Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl odbędzie się zgodnie z wcześniej zapowiadanym terminem, czyli 27 kwietnia. To już 15 edycja tego wydarzenia i jak zwykle liczymy wraz z Przemyskim Towarzystwem Cyklistów, że zgromadzi ono nie tylko liczne grono uczestników, ale i kibicujących tym zmaganiom widzów.

 

Witold Wołczyk

rzecznik prasowy

Wersja XML