Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 5 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zapraszamy na 2. Przemyski Jarmark Wielkanocny! [WIDEO]

Brak opisu obrazka

Już po raz drugi mamy ogromną przyjemność zaprosić Przemyślan (i nie tylko) do udziału w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Przemyski Jarmark Wielkanocny!  

 

Tym razem na mieszkańców naszego miasta oraz odwiedzających go turystów czekać będą nie tylko niezliczone kolorowe kurczaczki, króliczki, palmy, makowce i babki wielkanocne, swojskie wędliny, chleby i miody, pisanki, świąteczne stroiki, rękodzieło artystyczne i wszystko, co nierozerwalnie kojarzy się z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy…

 

 

 

 

Tego roku przygotowaliśmy dla Państwa coś specjalnego!

 

W dniach 12 -14 kwietnia br. serce nadsańskiego grodu wypełnione będzie kolorowymi straganami, w których miejscowi rzemieślnicy oraz twórcy ludowi nie tylko zaprezentują niezmierzone bogactwo polskiej tradycji, ale także nauczą wszystkich chętnych sztuki wyrabiania (nie tylko wielkanocnych) „cacuszek”.

 

Brak opisu obrazka

 

Degustacje przepysznych i pachnących potraw wielkanocnych, pokaz dekoracji tradycyjnych świątecznych stołów, a także… Warsztaty florystyczne, garncarskie, zabawkarskie, plecenia koszyków, tworzenia bibułowych kwiatów, palm wielkanocnych i pisanek. Ale to tylko ułamek z całego wachlarza Jarmarkowych atrakcji… Bowiem nie lada gratką dla wszystkich miłośników zagadek i łamigłówek będzie gra miejska „Wiosenne Przebudzenie Niedźwiadka”, która z pewnością zachwyci nie tylko najmłodszych, ale i nieco starszych mieszkańców Przemyśla.

 

 

Wisienką na przedświątecznym torcie będzie występ Teatru Obrzędowego „Tkacze” z Wysokiej k. Łańcuta, który zaprezentuje nam nieznane ludowe obrzędy i zwyczaje wielkanocne.

 

Brak opisu obrazka

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Gdzie?

Rynek Starego Miasta

 

Kiedy?

w piątek – 12 kwietnia  - w godzinach 10.00 – 19.00

w sobotę – 13 kwietnia – w godzinach 10.00 – 19.00

oraz w niedzielę – 14 kwietnia – w godzinach 10.00 – 19.00

 

Brak opisu obrazka

 

Do zobaczenia!

 

Brak opisu obrazka

 

Brak opisu obrazka

 

 

 

 

tekst: Agata Czereba

zdjęcia: Grzegorz Karnas

film promocyjny: @studio.jotbe

 

 

Wersja XML